Paul Allen, i cili bashkëthemeloi Microsoft-in, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare nga komplikimet e limfomës jo-Hodgkin. Ai kishte zbuluar…
Në vitin e pestë të integrimit të Kroacisë në Bashkimin Evropian, ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq tha se…
Turqia do të hapë zyra shërbimi për të lehtësuar procedurat e shtetësisë ose lejes së qëndrimit afatgjatë për investitorët e…
Policia gjermane tha se një sulmues i armatosur në stacionin kryesor hekurudhor të Këlnit "është vënë nën kontroll" dhe se…
Ndërsa në parlamentin e Maqedonisë kishte filluar seanca për ndryshimet kushtetuese, Athina zyrtare i ka dërguar Shkupit një tjetër mesazh…
Të paktën 13 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në rajonin Aude (OD) ne jug perëndim të Francës. Autoritetet lokale…
Pas daljes së rezultatit th zgjedhjeve në Bavari, Kancelarja gjermane Angela Merkel premtoi se do të rifitonte besimin e zgjedhësve.…
Moti i keq vazhdon të mundojë jugun e Francës, ku të paktën 13 persona kanë humbur jetën prej stuhive të…
Udhëheqësi i një partie të krahut të djathtë në Greqi kërcënoi me tërheqje nga koalicioni qeverisës nëse marrëveshja për zgjidhjen…
Presidenti i SHBA Donald Trump ka sugjeruar se "vrasës mashtrues" mund të jenë pas zhdukjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi…
Moti i keq vazhdon të mundojë jugun e Francës, ku të paktën 7 persona kanë humbur jetën prej stuhive të…
Gjumi i thellë në ambiente publike tani është i kundërligjshëm në Hungari. Ky ligj është iniciuar nga qeveria në krye…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!