Një sulm me armë zjarri ka lënë 5 persona të plagosiur në SHBA, (Miami) ku një person ka qëlluar në…
Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini ka marrë një letër kërcënuese në Ministrinë e Brendshme. Letra kërcënuese është publikuar nga…
Ministri i Arsimit dhe Shkencës në Britaninë e Madhe, Sam Gyinah, ka dhënë dorëheqje nga kabineti i kryeministres Theresa May,…
Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka deklaruar se ka informacione për arratisjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, por për këtë do të…
Shërbimi kufitar në Ukrainë tha se 100 rusë janë ndaluar të hyjnë në vend më 1 dhjetor. Lajmi vjen një…
Në vitin 1992 kur në Ballkan patën nisur luftëra, presidenti i atëhershëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H.…
Presidenti Donald Trump foli për Zërin e Amerikës në Buenos Aires të Argjentinës, ku po merr pjesë në takimin e…
Prej disa ditësh francezët janë ngritur në protestë, kundër vendimit të Presidentit të Francës, për të rritur çmimin e naftës.…
Udhëheqësit botërorë mbajtën sesionin hapës të samitit të përvitshëm të G20-s, me çdo mosmarrëveshje dhe mospajtim ekzistues të hedhur në…
Presidenti francez Emmanuel Macron ka përcjellë ngushëllimet e tij për ish presidentin George HW Bush, duke e përshkruar atë si…
Ish presidenti i SHBA Barack Obama ka shprehur ngushëllimet e tij për humbjen e ish presidentit George HW Bush, duke…
George Herbert Walker Bush i lindur më 12 qershor 1924 ishte një politikan amerikan i cili shërbeu si Presidenti i…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!