Një letër e shkruar me dorë që Presidenti republikan George H.W. Bush i la paraardhësit demokrat Bill Clinton pas humbjes…
Unaza e vogël u gjet 50 vite më parë në kompleksin arkeologjik “Herodion”, pranë Betlehemit në Çisjordani. E mbi të…
Mijëra demonstrues u mblodhën në Buenos Aires për të marshuar kundër politikave ekonomike të G20, ndërsa vendet kryesore të industrializuara…
Trump ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e Presidentit të 41 të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që ndërroi…
George H.W. Bush, presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara vdiq në moshën 94 vjeçare, sipas një njoftimi të familjes.…
Një tërmet i fuqishëm goditi të premten qytetin Anchorage të Alaskës, duke shkaktuar dëme materiale, por nuk ka njoftime për…
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian (BE), Donald Tusk, në lidhje me tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë në Detin Azov,…
Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se shpërthimi i sëmundjes Ebola në Kongo është i dyti më i madhi i regjistruar…
Rrjetet e mëdha sociale Facebook dhe Instagram kanë rënë nga rrjeti për shumë përdorues në botë. Shumë përdorues të këtyre…
Autoritetet ruse njoftuan të premten se presidenti Vladimir Putin do të ketë një takim të shkurtër me Presidentin amerikan Donald…
Rregulli i ndalimit të hyrjes në Ukrainë vlen për meshkujt rusë të moshës 16 deri 60 vjeç. Me këtë rregullore…
Presidentit amerikan, Donald Trump nuk i intereson bashkëpunimi ndërkombëtar, por shtetet e tjera të G20-s mendojnë ndryshe. Në Argjentinë mund…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!