Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Pas Gruevskit, tjetër zyrtar i arrestuar në Maqedoni

Pas Gruevskit, tjetër zyrtar i arrestuar në Maqedoni

Është arrestuar mbrëmjen e së martës, ish-shefi i shërbimit sekret DSK, në Maqedoni Sasho Mijallkov. Arrestimi i Mijallkovit ka ardhur me kërkesë të Prokurorisë Speciale, pas informacioneve për rrezik të arratisjes...

Të rinjtë shqiptarë kapen me kokainë në vezë!

Të rinjtë shqiptarë kapen me kokainë në vezë!

Dy të rinj shqiptarë përfunduan në prangat e karabinierëve në Ferentino të Italis pasi u kapën me lëndë narkotike kokainë. Shqiptarët e arrestuar, janë Bledi Masha dhe Fjoralb Fejzo, përkatësisht 22...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...