Ish kryeministri Berisha: Tymnajë e Noriegës për të mbuluar të vërtetat që do të shënojnë fundin e tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje Ramës të presë me qetësi rezultatet e Prokurorisë, për çështjen e kontratave të lobimit. Basha tha se Partia Demokratike i ka bërë të qarta të gjitha aspektet financiare, por Rama kërkon të tërheqë vëmendjen nga sabotimi i drogës së Maminasit dhe lirimi i Sajmir Tahirit. “Partia Demokratike i ka bërë të qarta si drita e diellit të gjitha aspektet financiare dhe zgjedhore të saj dhe gjithçka ka dalë në përputhje me ligjin. As ulërimat e Edi Ramës, as dëshpërimi i Taulant Ballën, nuk mund ta heqin vëmendjen nga fakti se përmes një takimi sekret ditën e premte në një spital në Kombinat dhe përmes mekanizmave të tjerë korruptiv, po përgatiten dy mënyra të mëdha: Sabotimi total i kokainës së Maminasit, Lirimi nga akuza i Saimir Tahirit. Ndaj fokusi ynë është tek interesi publik, tek lufta kundër krimit dhe lufta kundër drogës. Për të tjerat, kemi qenë ne të parët që kemi kërkuar verifikimin nga prokuroria, të presë Edi Rama verifikimin nga Prokuroria. Dje na doli një lajm që po verifikoka edhe FBI-ja. Kur verifikon FBI-ja, zakonisht nuk e di as Presidenti i Amerikës. Nëqoftëse është ashtu, të presim hetimin, përse ngutet? Të presim rezultatet e hetimit, por ndërkohë të mos harrojmë se po përgatitet lirimi i Saimir Tahirit dhe po përgatitet sabotimi total i hetimeve të kokainës së Maminasit. Kemi të dhëna dhe denoncime jashtëzakonisht shqetësuese”, tha Basha.

Ish kryeministri Berisha: Tymnajë e Noriegës për të mbuluar të vërtetat që do të shënojnë fundin e tij/ Ish kryeministri Sali  Berisha e quan tymnajë të Noriegës së krimit për të mbuluar të vërtetat akuzat që Rama dhe PS bëjnë për lobim rus në PD. “Eshtë tymnajë që Noriega i krimit do të mbulojë të vërtetat. Rama po përpiqet të shpërqendrojë zhvillimet që do shënojnë fundin e tij. ” tha Berisha në një prononcim për media. Më tej, ish kryeministri deklaron: “Sot sapo pashë mediat dhe konstatoj se Rama ka përdorur si mburojë ndaj atë dhe ndaj vëllait Olsi ka përdorur për mburojë komunikatën banale që ka lëshuar dje Fatmir Xhafa, pasi i futi thikën pas shpine në mënyrë ekzemplare me deklaratën e tij që bëri mëngjesin e ditës së drogës së madhe kur tha se operacioni u krye nga policia dogana dhe partnerët ndërkombëtare.  Me këtë deklaratë, me këtë thikë pas shpine është që Xhafa dëshmoi se ka tashmë peng Edi Ramën, pra nuk është vetëm Sajmir trafiku, por tani del edhe Fatmir Xhafa. A mund të imagjinoni ju, kryeministër që të vendosë në facebook e tij statusin e Xhafës dhe bërtiste në çdo rresht: Rroftë Xhafa”, u shpreh Berisha.

 

 

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>