Ekziston një krizë e madhe rreth oreksit në rritje të botës për mish. A mund të mbajë një pulë në…
Emri i Halloween është një interpretim modern i All Hollows’ Eve të Irlandës, apo Dita e të gjithë Shenjtorëve. Kjo…
Pothuajse 60 varkë që datojnë nga Greqia e lashtë deri në shekullin e 20 janë gjetur në detin Egje. Mendohet…
Disa specie, si karkaleci i detit mantis dhe kameleonët, mund të shohin më shumë ngjyra se sa njerëzit. Por edhe…
Mirëpo disa vizatime, përmbajnë truqe të atilla që nga mënyra se si i shihni, e përcaktojnë personalitetin tuaj. Çfarë vëreni…
Gjithnjë e më shumë Shqipëria dhe Tirana po zënë faqet e gazetave dhe të revistave më të njohura në fushën…
Ka një histori të gjatë ideja, që vrimat e zeza mund të lidhin me rajone të tjerë të Universit, apo…
Kur dy njerëz ngjiten në skenë dhe prezantohen si vëlla e motër, ju nuk prisni që t’i shihni kaq të…
Akademia Kineze e Shkencave ia ka dalë që përmes një eksperimenti të krijojë minj përmes dy nënave. Shkencëtarët deklaruar se…
Gardhet dhe pengesat nëpër garat britanike po vendosin për një ndryshim të madh pasi u zbulua se kuajt i shohin…
Në Milano do të hapet restoranti i parë ku njerëzit do të paguajnë në bazë të numrit të ndjekësve në…
A mund të ekzistojë një flakë e pashuar në brendësi të një ujëvare? Ja që mëma Natyrë nuk është kursyer…

Lajmet e fundit

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Shëndeti

Ja çfarë i bën trupit tuaj një kanaçe Coca Cola në 60 minuta

Coca cola krijon gjëndrrat e kënaqësisë në tru, njejtë sikurse vepron heroina.Përbërja e sheqerit në coca cola shkakton probleme për organizmin e njeriut. Pasojat që shfaqen tek njeriu pas konsumit të...

Ngatërruan rrugën, policia shpëton dy turistë të huaj në Theth

Aktualitet

Ngatërruan rrugën, policia shpëton dy turistë të huaj në Theth

Policia ka shpëtuar dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe kishin mbetur të bllokuar në një humnerë. Pasditen e së mërkurës, policia është njoftuar se në...

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

Bota Shqiptare

INTERPOL-i dhe FSK-ja, dy betejat diplomatike të Kosovës me Serbinë

Dy beteja diplomatike dhe politike po zhvillohen aktualisht ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. E para, ndërlidhet me përpjekjet e Kosovës për anëtarësim në INTERPOL dhe kundërshtimet e vazhdueshme të Serbisë. Kurse e dyta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!