Temperaturat mesatare në Sudan deri në vitin 2060 do të rriten të paktën 1.1 – 3.1 gradë Celsius dhe ndryshimi…
Një park argëtimi në Francë ka trajnuar gjashtë sorra që të mbledhin bishtat e cigareve dhe mbeturina të tjera që…
A e dini sa çokollatë konsumohet në Shqipëri në një vit dhe nga vjen ajo?  Të dhënat e Doganave tregojnë…
 Shtëpia e braktisur në hyrje të fshatit Bradash të Komunës së Podujevës po u ngjall frikën banorëve të këtij fshati.…
Javën e kaluar, lajmi për një qytetar çek i cili u sulmua dhe vdiq nga peshkaqeni u bë viral.  Akili,…
Ndërkohë që ligjvënësit në SHBA po kërkojnë me këmbëngulje që Twitter dhe Facebook të kontrollojnë më mirë platformat e tyre…
Për origjinën e simbolit që shfaqet në kartëmonedhat amerikane ka versione të ndryshme. Sipas disave, ishte presidenti amerikan Thomas Jefferson…
Fotografi kilian, Francisco Negroni ka kaluar shumë kohë duke fotografuar shpërthime të pabesueshme vullkanike.  Gjatë gjithë këtyre viteve, ai ka…
Një kafshë që besohej se ishte zhdukur prej dekadash është parë nga turistët në një park kombëtar rus. “U gjetëm…
Nga William DeLong Sër Xhorxh Everest, ishte eksploruesi më i madh në historinë britanike. Në vitin 1823, ai mori përsipër…

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh me rrjetet sociale të një njeriu kur ai vdes?

Aktualitet

Çfarë ndodh me rrjetet sociale të një njeriu kur ai vdes?

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani duhet të përballen edhe me...

FOTO/ Klea Huta xheloze për Elgitin, ja sa ashpër i përgjigjet fanses

Show-biz

FOTO/ Klea Huta xheloze për Elgitin, ja sa ashpër i përgjigjet fanses

Klea Huta është pyetur nga fansat në Instagram se pse ajo zgjodhi Elgit Dodën. Por përgjigja që ka dhënë Klea na ka bërë të dyshojmë se ajo është shumë xheloze...

Grabitet banesa e prindërve të ministrit të Brendshëm të Italisë Matteo Salvinit

Globi

Grabitet banesa e prindërve të ministrit të Brendshëm të Italisë Matteo Salvinit

Banesa e prindërve të ministrit të Brendshëm italian Matteo Salvinit ka rënë pre e grabitësve. Ngjarja ndodhi në lagjen Giambellino në Milano dhe sipas raportimeve të mediave italiane, hajdutët përfituan...