Genc Prelvukaj e Eni Koci kanë publikuar këngën e tyre më të re “Harrove”. Producent i këngës është Genc Prelvukaj,…
Tani nuk do t’ju duhet më të shpenzoni kohë për të gjetur dritën perfekte apo filtrin perfekt, për foton perfekte…
Është një strategji e thjeshtë për të ruajtur shëndetin. Studime të reja kanë treguar se lejimi i dritës së diellit…
Një studim i fundit ka treguar se gjatësia e gishtit të unazës dhe atij tregues tregojnë shumë lidhur me Gjatësia…
Një eksperiment social është zhvilluar në rrugët e Tiranës kohët e fundit dhe pjesë e tij ka qenë artisti Besmir…
Drejtori i një shkolle në Singapor, një ndër shtetet me nivelin më të lartë të arsimit në botë, u ka…
Këto foto tregojnë jetën e ndyrë në Pattaya në Tajlandë. Edhe pse shteti është munduar ta ndalojë, seksi dhe pijet…
Pas një ndarjeje mund të fshihen 1001 shkaqe, por tradhtia është më e dhimbshmja për shumë prej nesh. Mund t’i…
Dashi-Do të merrni një lajm të mirë, i cili do ju bëjë tejet euforik, sidomos nëse jeni të përfshirë në…
Rrjeti social më i madh i mesazheve, WhatsApp po punon që opsioni i fshirjes së mesazheve që dërgohen gabimisht të…
Mënyra më e mirë për të pasur një lëkurë të paraqitshme por mbi të gjitha të shëndetshme, është ushqyerja. Produktet…
Iskra Lawrence, edhe pse e shëndoshë, vazhdon të jetë një ndër modelet më të pëlqyera. Ajo nuk e ka fare…

Lajmet e fundit

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Bota Shqiptare

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që të votohet në mënyrë individuale. Edhe përkundër votimit me 80 vota PËR...

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Aktualitet

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Rasti i fundit i legalizimit të kanabisit ka qenë ai në Kanada dhe “suksesi” ka qenë aq i madh saqë “malli” nëpër dyqane ka përfunduar shumë më shpejt se rradha...

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktualitet

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktivisti i shoqërisë civile Besjan Pesha i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News tha se qeveria duhet ta mbyllë plotësisht aktivitetin e basteve edhe online, në të kundërt sipas tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!