Insbruk, Austri/ Vendi ideal për pushimet e një udhëtari të vetmuar

Diel, 10 June 2018 17:58

Po mendoni se çfarë vendi do të vizitoni kur jeni vetëm? Një zgjidhje ideale është Insbruku në Austri.
Kryeqendra e Tirolit në Austri, Insbruku, është vendi më i mirë në Evropë për të udhëtuar, në qoftë se jeni vetëm dhe kërkoni të përjetoni një aventurë. I njohur gjerësisht si qendra e sporteve dimërore, Insbruku ndodhet në zemrën e Alpeve të Evropës, në afërsi të luginës Stubai dhe është zgjidhja më e mirë për një shumëllojshmëri sportesh dhe aktivitetesh.


Nuk ka rëndësi stina kur vendosni ta vizitoni, ju do të gjeni patjetër diçka interesante për të bërë në Insbruk. Nëse pëlqeni alpinizmin ose çiklizmin nëpër male, ky është vendi ku mund ta praktikoni. Në qoftë se po kërkoni të përjetoni diçka të re dhe të guximshme, mund të zgjidhni të hidheni me parashutë ose aeroplan. Do t’ju duhet vetëm guxim dhe një aparat fotografik që t’i kujtoni këto çaste të paharrueshme.

Modifikuar më Diel, 10 June 2018 19:35

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vrasja e studentes greke, ADN e shqiptarit tek shufra e hekurit

Aktualitet

Vrasja e studentes greke, ADN e shqiptarit tek shufra e hekurit

Detaje të reja janë zbuluar në thrillerin e Rhodes me viktimë një studente 21 vjeçare greke. Në shufrën e hekurit me të cilën u godit viktima është gjendur ADN e 19-vjeçarit...

Kretë, kapen 6 tonë hashash çokollatë

Globi

Kretë, kapen 6 tonë hashash çokollatë

Organet greke në Kretë kanë zbuluar të paktën 6 tonë hashash çokollatë në 8 konteinerë që transportonte anija “Noka”, që vinte nga Siria.  Anija e dyshimtë ishte nën vëzhgim prej një...

Si do të jetë moti sot

Aktualitet

Si do të jetë moti sot

Orët e paradites janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura duke gjeneruar reshje të dobëta shiu e dëbore. Më të mundshme parashikohen të jenë në rajonin Jugor –...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!