Thënie nga Rihanna që do t’ju lënë pa fjalë...ajo është thjesht një DIVA..

Diel, 10 June 2018 18:58

“Ti mund të mos jesh mjaftueshëm i mirë për këdo, por ti gjithmonë do të jesh më i miri për dikë”.

“Sigurisht, edhe ti do të doje t’i bëje ndryshe disa gjëra, por nuk ka kuptim ta lëndosh veten duke u penduar vazhdimisht për to”.

“Ndonjëherë duhet të bësh mijëra përpjekje në një aspekt të caktuar, në mënyrë që të fitosh”.

“Gazetari: “Rihanna, çfarë kërkon ti të ketë mashkulli yt i ardhshëm”.
Rihanna: “Unë nuk jam duke kërkuar për një mashkull. Bëjmë mirë ta nisim që këtu bisedën””.

“Jeta është shumë e shkurtër për ta kaluar duke u ankuar si i mjerë”.

“Njerëzit do të vazhdojnë të flasin, si në momentin që do të bëni gjëra të mira, apo gjëra të këqija”.

“Asgjë në jetë nuk vjen në mënyrë të thjeshtë. Çdo gjë vjen duke sakrifikuar”.

“Lumturia jonë nuk varet nga gjërat që bëjnë apo nuk bëjnë njerëzit e tjerë, por nga ajo çfarë ne duam që ata të bëjnë”.

“Asnjëherë një dështim. Gjithmonë një mësim”.

“Nëse dikush të duket personi i duhur për ty, ke për ta kuptuar menjëherë. Nuk ke për të pasur nevojë për fjalët apo mendimet e askujt tjetër”.

“Kur isha 14 vjeçe dhe fillova të dilja e vetme, doja të isha ndryshe nga të gjithë të tjerët. Unë mund të shkoja në party e veshur me një bluzë të zakonshme, një palë xhinse, atleta dhe një kapele në kokë, thjesht se nuk doja të dukesha si gjithë të tjerat. Edhe ti duhet të mësosh të jesh unike dhe të bësh gjërat që ty të pëlqejnë”.

“Më lëndoni me të vërtetën, mos më kënaqni me gënjeshtrat”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!