Dëshironi që martoheni me një burrë të pasur? Bëni këto 3 gjëra!

Premte, 13 July 2018 17:21

Tërheqja shkon edhe përtej bukurisë.

Ja disa këshilla nga ekspertët nëse dëshironi të bëni për vete një mashkull të pasur.

  1. 1. Tregoni kujdes në pamjen e jashtme

Ju duhet të jeni e kuruar në shumicën e kohës, duke mos u veshur ekstravagande. Vishuni bukur duke mos e tepruar me fundet e shkurtra, apo takat super të larta, pasi nuk do t’ju marrë seriozisht.

  1. 2. Fitoni respektin e tij

Duhet të tregoheni të kujdesshme me fjalët që thoni, duke treguar në fillim pjesën tuaj më të mirë. Jini të sigurta për gjërat që bëni, duke u bërë e besueshme në sytë e tij. Vetbesimi është e rëndësishme për një mashkull të pasur. Sipas intv.al ai dëshiron të ketë në krah një femër të fortë, ku edhe të marrë këshilla prej saj në lidhje me pasurinë e tij.

  1. 3. Lëreni të lirë

Të lësh dikë të lirë nuk do të thotë se po e lini që t’ju tradhëtojë. Nëse dikush e ka në mendje këtë gjë, do e bëjë edhe nëse qëndron me ju 24 orë. Një mashkull që ka biznese, dëshiron kohën e tij të lirë për t’u përqendruar në punët e tij. Mos e bezdisni, sepse edhe mund t’ju lërë më pas. Tregohuni e zgjuar! /Intv

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...