Mendoni se profesioni juaj është i lodhshëm? Ja 10 profesionet më stresuese

Saturday, 11 August 2018 12:06

Mendoni se profesioni juaj është stresues? Provo të jesh urolog. 

Çdo profesion ka sadopak stres – por profesionet më stresuese janë më atraktive ndaj njerëzve.

Renditja e profesioneve më stresues:

Urolog
Asisten anestesiologu
Infermiere anestezistë
Operator telefonik
Infermieret e kujdesit akut
Kërcimtarët
Gjinekolog dhe Obstetër
Policia, zjarrfikësit dhe stafi i ambulancës
Kirurgët
Policët e transitit dhe hekurudhore
Gjashtë të parat janë më stresuese për shëndetin e njeriut, disa prej tyre tregojnë se edhe punët në tavolinë janë mjaft stresuese. Sipas disa studimeve edhe modelet kanë stres me një nivel prej 24/100.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...