Mendoni se profesioni juaj është i lodhshëm? Ja 10 profesionet më stresuese

Saturday, 11 August 2018 12:06

Mendoni se profesioni juaj është stresues? Provo të jesh urolog. 

Çdo profesion ka sadopak stres – por profesionet më stresuese janë më atraktive ndaj njerëzve.

Renditja e profesioneve më stresues:

Urolog
Asisten anestesiologu
Infermiere anestezistë
Operator telefonik
Infermieret e kujdesit akut
Kërcimtarët
Gjinekolog dhe Obstetër
Policia, zjarrfikësit dhe stafi i ambulancës
Kirurgët
Policët e transitit dhe hekurudhore
Gjashtë të parat janë më stresuese për shëndetin e njeriut, disa prej tyre tregojnë se edhe punët në tavolinë janë mjaft stresuese. Sipas disa studimeve edhe modelet kanë stres me një nivel prej 24/100.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!