Doni fytyrë të butë? Ja maska që jua bën lëkurën si te bebes

Tuesday, 14 August 2018 18:44

Kjo maskë e realizuar në kushte shtëopie i zhduk të gjitha problemet e fytyrës, që nga shenjat, aknet, rrudhat etj. Nuk është e nevojshme të blini produkte super të shtrenjta bukurie.

Mjafton të kombinosh përbërësit e duhur dhe të arrini rezultate të mrekullueshme për fytyrën tuaj. E mira tjetër është se maska që do të aplikoni është tërësisht natyrale dhe me vetëm dy përbërës, të cilët gjenden kollaj.

Përbërësit:

Sodë buke

vaj kokosi

Produkti i fituar nga kombinimi i këtyre dy përbërësve është tejet efektiv dhe kushton shumë pak para. Përveçse një produkt natyral, është edhe i sigurt për çdo lloj lëkure.

Vaji i kokosit njihet për vetitë antibakteriale dhe shëruese. Ndërsa soda e bukës është shumë e mirë për trajtimin e akneve dhe rikthimin e balancimit të pH të lëkurës. Çrregullimi i pH sjell probleme të tilla si aknet, lëkurë të thatë dhe pika të zeza. Por përveç këtyre soda e bukës ndihmon edhe në uljen e skuqjeve të lëkurës dhe zvogëlon poret e hapura.

Si përgatitet receta magjike:

Përbërësit:

2 lugë çaji vaj kokosi

1 lugë çaji sodë buke

Përgatitja:

Përzieni të dy përbërësit në një tas, duke përgatitur recetën vetëm për një përdorim. Sigurohuni që të formohet një pastë dhe më pas aplikojeni në lëkurë me levizje rrethore.

Lëreni në fytyrë për 5 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Ndërkohë që shpëlani fytyrën, masazhojeni lëkurën me lëvizje rrethore edhe një herë. Thani fytyrën me një peshqir të pastër. Bëjeni këtë maskë vetëm 2 herë në javë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...