Dy gjëra që nuk duhet t’i ndani as me miqtë e mirë

E mërkurë, 15 August 2018 19:20

Nuk ka kënaqësi më të madhe se biseda dhe koha e shpenzuar më shoqen më të mirë.

Pavarësisht se për çka flisni me shoqen e zemrës, do të vijë momenti kur do të hapeni më shumë për gjërat personale. Në këtë pikë ju këshillojmë që të mbani paksa disa gjëra për veten.

Sado që kaloni mirë me miken tuaj, dy gjërat e mëposhtme nuk preferohet që t’i ndani me të.

Paratë

Secili ka gjendjen e tij financiare, kështu që ju mund të flisni për gjendjen tuaj financiare vetëm nëse ndjeheni që jeni të të njejtën gjendje financiare. Në çdo rast tjetër, përgatituni për zili apo mëshirë.

Marrëdhënia me partnerin tuaj

Çdo çift ka grindjet apo problemet e tyre kohë pas kohe. Gjëja kryesore është të mos shpërtheni për to, e të mos flisni keq për partnerin tuaj, para shoqërisë. Pasi ju dhe partneri të zgjidhni problemet, shoqja juaj mund të mbajë “inat” për partnerin tuaj, edhe nëse ai nuk ka faj. Kujdes, jo secila gjë është për tavolinën e bisedave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...