Dy gjëra që nuk duhet t’i ndani as me miqtë e mirë

E mërkurë, 15 August 2018 19:20

Nuk ka kënaqësi më të madhe se biseda dhe koha e shpenzuar më shoqen më të mirë.

Pavarësisht se për çka flisni me shoqen e zemrës, do të vijë momenti kur do të hapeni më shumë për gjërat personale. Në këtë pikë ju këshillojmë që të mbani paksa disa gjëra për veten.

Sado që kaloni mirë me miken tuaj, dy gjërat e mëposhtme nuk preferohet që t’i ndani me të.

Paratë

Secili ka gjendjen e tij financiare, kështu që ju mund të flisni për gjendjen tuaj financiare vetëm nëse ndjeheni që jeni të të njejtën gjendje financiare. Në çdo rast tjetër, përgatituni për zili apo mëshirë.

Marrëdhënia me partnerin tuaj

Çdo çift ka grindjet apo problemet e tyre kohë pas kohe. Gjëja kryesore është të mos shpërtheni për to, e të mos flisni keq për partnerin tuaj, para shoqërisë. Pasi ju dhe partneri të zgjidhni problemet, shoqja juaj mund të mbajë “inat” për partnerin tuaj, edhe nëse ai nuk ka faj. Kujdes, jo secila gjë është për tavolinën e bisedave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!