Xhelozia mes femrave, 8 arsyet më të shpeshta

E mërkurë, 15 August 2018 19:36

Femra për femrën shpesh di të bëhet ujkonjë.

Ju sjellim disa nga arsyet pse femra vepron kështu kundër femrave të tjera, teksa zilia dhe xhelozia duket sikur u shfaqet edhe mbi flokë…

Bukuria

– Deshët s’deshët, bukuria juaj është si kryq në shpinën tuaj kur jeni në shoqërinë femërore.

Sa më bukur që dukeni më të pasigurta bëhen femrat rreth jush, ndërsa armiqësia ndaj jush më e fortë.

Nga kjo situatë nuk ka rrugëdalje.

Nëse jeni beqare, femrat tjera do t’ju shohin si konkurrencë, ndërsa ato në martesë do të jenë të bindura që doni t’ua rrëmbeni burrin.

Inteligjenca

– Është krejt në rregull të jeni të zgjuara, por kur njerëzit rreth jush fillojnë të shfletojnë fjalorët për të kuptuar se çfarë flisni, ta dini që e keni tepruar.

Sa më të komplikuara që i keni fjalët që i përdorni, shoqëria ose do të ndihen “më budalla”, ose dëshirojnë “të vdesin nga mërzia”.

Bisedat e thella janë argëtuese, por duhet të zgjidhni vendin dhe kohën sepse njerëzit në parim shoqërohen për t’u argëtuar, dhe jo të diskutojnë për betejë.

Shprehitë e forta të punës

– Nëse jeni shtëpiake që çdo ushqim e gatuan me ushqimet organike të rritura në kopshtin e vet ose femër e suksesshme afariste e cila qëndron në vendin e punës derisa të mos përfundojë edhe projekti i fundit, këmbëngulja dhe përkushtimi juaj i pabesueshëm do t’i bëjë të tjerët përtacë të zakonshëm.

Edhe pse nuk është faji juaj për inercinë e tyre dhe etjen për mediokritet, duhet të mësoheni të jetoni me pëshpëritjet e tyre therëse të femrave të tjera.

Vetëbesimi

– Ka njerëz për të cilët dihet që kanë hyrë në një vend, edhe pse nuk e kanë thënë as një fjalë të vetme.

Njerëzit e tillë duken me shumë vetëbesim, por kënaqësia e tyre me atë çka janë shumë lehtë mund të keqinterpretohet si egocentrizëm ose sqimë.

Doni veten, por çmoni edhe të tjerët, ose do t’ju urrejnë.

Sidomos femrat!

Pesha

– Sado kilogramë që të keni, gjithmonë do të jeni më të dobët se dikush tjetër dhe kjo është arsye e mjaftueshme që një femër t’ju shikojë keq.

Sa më vitale të jeni, mjedisi do të lakmojë linjën tuaj.

Mënyra e vetme për të shmangur shikimet gjykuese është të vishni rroba të gjera.

Sakrificë e madhe apo jo?!

Personaliteti i fortë

– Ky tip i femrës për çdo gjë ka mendim dhe nuk heziton ta ndajë me të gjithë, edhe nëse e ka gabim.

Pasi femrat e tilla kanë karaktere, qasje dhe pikëpamje ekstreme mbi botën, ndërsa shoqëria nuk funksionon në parimin bardh-e-zi, por në nuancat e ngjyrës gri, ato janë jashtëzakonisht irrituese.

Shpirti garues

– Njerëzit, pra edhe femrat, për të cilat jeta është një garë e madhe në të cilën duhen të jenë më të mirë se lojtarët tjerë nuk janë të dashur për askënd, sidomos nëse shkelin gjithçka para vetes për të arritur deri tek qëllimi.

Personat e tillë mund të fitojnë, por mundi u shkon huq, kur nuk kanë me kë të ndajnë sukseset e tyre.

Mirëqenia

– Sa më të pasura që jeni, mundësia është më e madhe që nuk i kuptoni problemet e “njeriut të thjeshtë”.

Po ashtu paraja juaj mund të jetë magnet për miqtë e rrejshëm të cilët ju shohin vetëm dobi financiare.

Nga ana tjetër, shprehitë tuaja të jetës, respektivisht shpenzimi i parave, tek personat tjerë mund të shkaktojë ndjenjën e inferioritetit dhe kjo nuk është mirë për miqësinë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Sport

Panucci: Duka nuk e ka thënë që rrezikoj, skuadra duhet të flasë në fushë

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, në konferencën e tij para ndeshjes kundër Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, tha se duhet fitoja me patjetër kundër djemve të MekLish. Në fjalën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!