Dy shenjat që tregojnë se lidhja ka potencial afatgjatë

E Enjte, 16 August 2018 17:37

Nëse lidhja juaj e re i prekë të këto shenja nga pak, atëherë është e arsyeshme të mendoni se mund të keni një lidhje të shëndetshme dhe të gjatë.

Sidoqoftë, nëse lidhja juaj nuk i ka këto shenja, atëherë duhet të keni pak më shumë kujdes për ndjenjat e tanishme dhe a mund të ndryshojnë në të ardhmen.

1: Partneri është i ngrohët, i besueshëm dhe i sigurt

Çdo njeri ka prioritete se çfarë duan në një partner. Disa njerëz e vlerësojnë pamjen fizike më shumë se paratë apo statusin, ndërkaq për disa tjerë është e kundërta.

Por, pavarësisht këtyre diferencave në idealet dhe prioritetet e njerëzve, thuajse çdo njeri e dëshiron një partner i cili është i ngrohët, i besueshëm dhe mbështetës.

Nëse partneri juaj sillet mirë me ju dhe tjerët, atëherë është shenjë e mirë. Nëse është i qëndrueshëm emocionalisht atëherë edhe kjo është shenjë e mirë.

2: Partneri ju ndihmon të ndiheni mirë për veten tuaj

Në lidhjet e lumtura, njerëzit në përgjithësi e shohin partnerin e tyre me më shumë pozitivitet sesa që e shohin ata veten.

P.sh., ju mund ta vlerësoni veten me notën 6 nga 10 në aspektin e pamjes fizike, por partneri mund t’ju vlerësojë me 8.

Kjo ju ndihmon të keni një lidhje funksionale dhe është shenjë e mirë për një jetëgjatësi të lidhjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA, Scott: Më shumë guxim në bisedimet Kosovë – Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i është ankuar të premten ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott për taksën shtesë të vendosur nga autoritetet e Kosovës ndaj mallrave nga Serbia dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!