A e dini sa zgjat akti seksual gjatë verës?

Premte, 17 August 2018 09:26

Të gjithë e kanë pyetur të paktën një herë veten, sesa minuta duhet të zgjasë akti seksual?

Kësaj pyetje, edhe studiuesit ende nuk i kanë dhënë një përgjigje fikse, shkruan “This is insider”. Rreth 500 çifte në të gjithë botën, u bënë pjesë e një studimi, ku në një periudhë katër javore duhet të mbanin shënim sesa minuta zgjaste akti seksual gjatë verës. Por çfarë u zbulua nga studimi?

Koha mesatare e marrëdhënieve seksuale varionte nga 33 sekonda në 44 minuta,e ketu flasim vetëm për kohën nga paraloja tek ejakulimi i dy partnerëve.

Kështu që është e qartë se nuk ka një kohë fikse për aktin seksual. Ndaj koha mesatare që çiftet kryejnë marrëdhënie seksuale gjatë stinës ndezëse të verës është 5.4 minuta.

Por studiuesit zbuluan disa fakte interesante gjithashtu. Për shembull, vendosja e prezervativit nuk ndikon në kohë, ashtu siç edhe vendi i origjinës i çifteve!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...