Dashuria e një babai/ Duke dhënë shpirt, shoqëron vajzën e tij në dasmë

Diel, 19 August 2018 09:14

Ky është momenti më i dhimbshëm kur babai “eci” bashkë me vajzën në martesën e saj. Gjatë gjithë ceremonisë ai e shoqëronte vajzën e tij duke qëndruar në barrelë.

Pedro Villarin, 65 vjeç, i cili vuante nga kanceri i mëlçisë, dëshira e tij e fundit ishte të ecte  me vajzën e tij, Charlotte gjatë dasmës së saj.

Çifti ndryshoi datën e martesës dy muaj më herët, kur shëndeti i burrit filloi të përkeqësohej për të siguruar që ai të ishte i pranishëm.

Pedro luftoi me kancerin përreth një vit, ndërsa ditën e dasmës, familja punësoi ambulancë dhe një infermiere private për ta marrë atë në ceremoninë në qytetin Las Pinas, pjesë e Rajonit Kombëtar të Filipineve .

Plani ishte që z. Villarin të shoqëronte vajzën e tij në karrige me rrota, por ai nuk ishte mjaft i fortë, kështu ata përdorën barelën e ambulancës.

Ai vdiq më 12 gusht, tre ditë pas ceremonisë duke përmbushur kështu edhe premtimin që i kishte dhënë vajzës.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi nga Saranda/Policia në Qafë-Botë kthen pas asnjë arsye drejtuesit e automjeteve

Aktualitet

Denoncimi nga Saranda/Policia në Qafë-Botë kthen pas asnjë arsye drejtuesit e automjeteve

Partia Demokratike dega Sarande denoncon situatën e krijuar ne Piken e Kalimit Kufitar te Qafe-Botes prej datës 09.10.2018. Përmes një deklarate për mediat dega e PD në Sarandë thekson se...

Gati fadromat për shembjet, ARRSH i bën një thirrje banorëve të Unazës së Re

Aktualitet

Gati fadromat për shembjet, ARRSH i bën një thirrje banorëve të Unazës së Re

Në prag të shembjeve të banesave dhe bizneseve tek Unaza e Re, Autoriteti Rrugor shqiptar i ka bërë një ftesë për sqarim, banorëve që shpronësohen ose jo. Deklarata e plotë për...

Mjeku shqiptar merr çmimin e karrierës në Kanada

Bota Shqiptare

Mjeku shqiptar merr çmimin e karrierës në Kanada

Mjeku shqiptar Dr.Lulzim Rrafshi është vlerësuar nga Kolegji Kanadez i Mjekëve të Familjes me çmimin e karrierës. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i cili...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!