VIDEO/ Bugatti paralajmëron superveturën 5 milionë eurosh me rreth 1.600 kuaj fuqi

Diel, 19 August 2018 21:28

Prodhuesi i super-veturave Bugatti paralajmëroi modelin e tij më të ri Divo. Bugatti Divo, i bazuar në Chiron, do të debutojë në Monterej më 24 gusht.

Kompania nuk ka zbuluar asnjë detaj të super-veturës, por vetëm siluetën e saj që tregon dritat e pasme OLED dhe avancim drastik të aerodinamikës, transmeton KosovaPress.

Drejtori i Bugatti, Stefan Winkelman, paralajmëroi se modeli më i ri i kompanisë do të jetë shumë lëvizës, por nuk zbuloi se sa kuaj fuqi do të ketë.

Spekulohet se vetura do të ketë motor Chiron W16 me katër turbo-mbushës që sigurojnë 1.517 kuaj fuqi, ndërsa nga 0-100 km/h arrin për 2.5 sekonda. Bugatti Divo do të kushtojë 5 milionë euro dhe do të prodhohen vetëm 40 njësi.

Modifikuar më Diel, 19 August 2018 22:16

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!