Fotogaleria/ Pamjet fantastike të pelegrinazhit në Mekë

E mërkurë, 22 August 2018 17:39

Këto foto fantastike tregojnë 2 milionë pelegrinët që ngjiten në malin Arafat për pjesën e fundit të pelegrinazhit vjetor të Haxhit.

Mijëra çadra u shpërndanë për besimtarët ndërsa pelegrinët mund të shihen teksa ngjiten në qytetin e shenjtë të Mekës për të Besimtarët mbajnë çadra në duar.

Haxhi është një ndër pesë shtyllat e Islamit që çdo mysliman kërkohet të plotësojë të paktën një herë në jetën e tij nëse janë mjaft të shëndetshëm dhe kanë mjetet për ta bërë këtë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Sport

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë...

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Aktualitet

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie. Në renditjet ndërkombëtare ato renditen në të shumtën e rasteve në krye të klasifikimit për sa i përket...

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!