Ndërsa priste vdekje, babai merr pjesë në dasmën e të bijës

Premte, 24 August 2018 19:43

Ky është momenti i dhimbshëm kur babai "eci" bashkë me vajzën e tij në martesën e saj. Burri ishte i shtrirë një barelë. Pedro Villarin, 65 vjeç, vuajti nga kanceri i mëlçisë, por ishte dëshira e tij e fundit për të ecur me vajzën e tij, Charlotte gjatë dasmës së saj. Çifti ndryshoi datën e martesës dy muaj më herët, kur shëndeti i burrit filloi të përkeqësohej për të siguruar që ai të ishte i pranishëm.

Burri luftoi me kancerin përreth një vit, ndërsa ditën e dasmës, familja punësoi ambulancë dhe një infermiere private për ta marrë atë në ceremoninë në qytetin Las Pinas, pjesë e Rajonit Kombëtar të Filipineve të Metro Manilës. Plani ishte që z. Villarin të shoqëronte vajzën e tij në karrige me rrota, por ai nuk ishte mjaft i fortë, kështu që ata përdorën barelën e ambulancës. Ai vdiq më 12 gusht, tre ditë pas ceremonisë.Ndërsa priste vdekje, babai merr pjesë në dasmën e të bijës

Ky është momenti i dhimbshëm kur babai "eci" bashkë me vajzën e tij në martesën e saj. Burri ishte i shtrirë një barelë. Pedro Villarin, 65 vjeç, vuajti nga kanceri i mëlçisë, por ishte dëshira e tij e fundit për të ecur me vajzën e tij, Charlotte gjatë dasmës së saj. Çifti ndryshoi datën e martesës dy muaj më herët, kur shëndeti i burrit filloi të përkeqësohej për të siguruar që ai të ishte i pranishëm. Burri luftoi me kancerin përreth një vit, ndërsa ditën e dasmës, familja punësoi ambulancë dhe një infermiere private për ta marrë atë në ceremoninë në qytetin Las Pinas, pjesë e Rajonit Kombëtar të Filipineve të Metro Manilës. Plani ishte që z. Villarin të shoqëronte vajzën e tij në karrige me rrota, por ai nuk ishte mjaft i fortë, kështu që ata përdorën barelën e ambulancës. Ai vdiq më 12 gusht, tre ditë pas ceremonisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Bota Shqiptare

Greqia, Bosnja,... vendet që bllokuan Kosovën në INTERPOL

Kosova dështoi sot të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në këtë mënyrë nuk ka arritur që të futet në mesin e 192 shteteve...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!