Katër vite në tentativë për të mbetur shtatzënë, mjeku: Gruaja është e virgjër

Premte, 24 August 2018 22:13

Një histori gati e pabesueshme vjen nga Kina e largët. Më herët gjatë këtij viti, një çift i ri, ai 26 e ajo 24 vjeçe, takuan gjinekologen Liu Hongmei, kur më herët gjatë këtij viti, një ekip mjekësh vizituan fshatin e tyre që ndodhet në qytetin Bijie, në provincën jugperëndimore Guizhou.

“Çifti ishte shumë i ri, burri 26 dhe gruaja 24. Ata ishin shumë të shëndetshëm, por megjithëse u martuan dhe për katër vjet, nuk mund të riprodhoheshin”, citohet mjekja nga media lokale “Guiyang Evening Post”, në një artikull publikuar tre ditë më parë.

 “Familja e tyre u transmetonte atyre shumë stres për shkak të kësaj”, shtoi ajo.

Sipas saj, çifti i kishte treguar se kishte marrëdhënie të rregullta seksuale, të cilat gruaja i cilësoi si “jashtëzakonisht e dhimbshme”, por ajo e përballonte vuajtjen me shpresën për të mbetur shtatëzënë.

Simptomat e gruas i lanë mjekes Liu të besonte se ajo mund të kishte një lloj sëmundje gjinekologjike. Liu tha se ishte “e tronditur” kur pas një ekzaminim zbuloi se gruaja ishte e virgjër. Ekzaminimet e mëtejshme mjekësore zbuluan se çifti prej katër vitesh kishte kryer seks anal.

Doktoresha u dorëzoi atyre një manual dhe i përcolli me disa këshilla, që duket se funksionuan, pasi disa muaj më vonë erdhi lajmi se gruaja ishte shtatzënë.

“Katër vjet martese dhe as burri e as gruaja nuk dinin se si të mbeteshin shtatzënë. Çiftet që nuk kanë njohuri të përgjithshme janë shumë të rralla”, shprehet doktoresha. /PANORAMA/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...