Barcelona destinacioni më i preferuar nga të rinjtë në verë, ja pse

Hënë, 27 August 2018 18:51

Mjaft prej agjencive turistike bien dakord se shumica e të rinjve preferojnë të vizitojnë Barcelonën për pushimet verore. Por cilat janë arsyet, përveç ofertave të leverdisshme? Më poshtë do t’ju japim disa arsye se pse të rinjtë preferojnë të vizitojnë këtë qytet të Spanjës përgjatë verës.

  1. Në Barcelonë ke mundësinë të shohësh e të mësosh shumë për historinë e Spanjës.
  2. Ka kudo internet falas përmes Ëi-Fi publikë të shpërndarë në të gjithë qytetin.
  3. Jeta e natës është mjaft e përshtatshme për të rinjtë me dhjetëra klube të njohura nate në qytet.
  4. Vizitat me biçikletë në Barcelonë janë ndër më të bukurat. Duke qenë qytet i madh, ai mund të vizitohet mjaft mirë me biçikletë nën shoqërinë e një personi që bën guidën.
  5. Bukuritë e natyrës dhe ato të ndërtuara nga njerëzit janë të shumta. Përmendim këtu rrugën e famshme “Las Ramplas” (ndoshta më e famshmja në Spanjë), apo parkun e ngjashëm me Central Park në NeW York, me emrin “de la Ciutadella”.
  6. Është metropoli më i madh në Europë përgjatë bregdetit mesdhetar dhe qyteti i dytë më i madh në Spanjë.
  7. Bregdeti fantastik. Kush nuk ka dëgjuar e kush nuk ka parë foto e video të bregdetit spanjoll. Barcelona i përfaqëson më së miri ato foto dhe me standarde mjaft të larta të pastërtisë.
  8. Të gjithë njerëzit janë miqësorë dhe mjaft të paraqitshëm. I keni dëgjuar “gojëdhënat” se spanjollët/et janë njerëz të paraqitshëm? Epo jo vetëm që janë të vërteta, por janë edhe njerëz tepër socialë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!