Studiuesit japin alarmin, ja çfarë fshihet pas thonjve me xhel

Tuesday, 28 August 2018 16:51

Mania e çdo femre është që të kurojë deri në detaj thonjtë. Sekreti i bukurisë qëndron pas thonjve të bukur. Por ja që jo çdo gjë e bukur, mund të na shërbejë për mirë.

Studimet e fundit kanë zbuluar se xheli i thonjve mban pjesën më të madhe të mikrobeve, pasi duart tuaja janë larë.

Xheli i përdorur për bazën, përmban pjesën më të madhe të baktereve.

Kërkuesit kanë parë se si me rritjen e thonjve të bëra me xhel, krijoheshin hapësira apo plasaritje në to, duke e bërë kështu higjenën e duarve edhe më të vështirë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!