Jeni gjithnjë të mërzitur pa arsye? Ja cfarë duhet të bëni

Diel, 02 September 2018 19:15

Shpesh gjendeni të mërzitur dhe pyesin veten po për çfarë arsye jam.

Ndodh që edhe nuk keni një përgjigje për këtë. Është një ndjesi jo shumë e këndshme, por mos u bëni kurrë mik me mërzitjen dhe trishtimin sepse vështirë se do të shkëputeni një ditë prej tij. 

Ne po rendisim për ju disa gjëra shumë të rëndësishme që duhet të bëni për t’u ndjerë më mirë:
1.Dil jashtë në natyrë për një shëtitje
2.Luaj me një qen
3.Bëj një dush të ngrohtë
4.Shko pi një kafe tek kafja juaj e preferuar
5.Lexo një libër
6.Merr një bllok dhe përpiqu të vizatosh
7.Mbyll telefenonin dhe qëndro larg rrjeteve sociale
8.Dëgjo muzikë relaksuese dhe këngët tuaja të preferuara
9.Hidh në letër mendimet dhe ndjenjat tuaja
10.Merr frymë thellë
11.Merr 10 minuta pushim nga gjëja që je duke bërë për momentin
12.Kalo kohë me njerëzit e tu të dashur
13.Shiko filma dhe seriale ose TV Show
14.Vish rrobat që pëlqen dhe ushqehu mirë. Mos harro ujë për hidratim!

Modifikuar më Diel, 02 September 2018 19:17

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Aktualitet

Deri dje vidhin lokale, sot iu ndodh e papritura

Një grup hajdutësh që vidhte lokale dhe dyqane në qytetin e Durrësit është goditur nga policia.  Gjithashtu gjatë kontrolleve janë arrestuar edhe dy shtetas të tjerë me lëndë narkotike dhe armë...

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Aktualitet

Fillojnë reshtje e para në Shqipëri, ja në cilin qytet

Kanë nisur reshjet e para të dëborës në qarkun e Korçës. Prej dy orësh kanë nisur reshjet e para në këtë qytet, ndërsa deri tani nuk raportohet për bllokim rrugësh. Kjo...

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!