19 km rrugë çdo ditë për të parë gruan e sëmurë

Diel, 02 September 2018 22:31

Një burrë 99 vjeç ecën çdo ditë rreth 19 km për të shkuar në spital për të parë gruan e tij. Ajo ka tre javë që është shtruar pasi vuan nga pneumonia.

Luther Younger nga Nju Jorku shkon nga shtëpia në spital dhe kthehet vetëm për bashkëshorten prej 55 vitesh.

Ai ka shërbyer si marins gjatë Luftës Koreane prandaj nuk i bën përshtypje fakti që ecën gjatë, qoftë kohë me shi apo diell. Luther e bën këtë gjë pasi nuk mund të presë derisa të vijë vajza ta cojë apo autobusi.

"Kam një grua. Nuk dua të pres në autobus. Dua të shkoj dhe ta shoh", tha ai për CBS.

Wavarlee që është e paralizuar momentalisht, u diagnostikua me tumor në tru para 9 vitesh dhe ka bërë shpesh hyrje dalje në spital.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Presidenti jugkorean: Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Globi

Presidenti jugkorean: Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in bëri të ditur se udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un, dëshiron të mbajë një takim të dytë me Presidentin amerikan Donald...

Nderohen viktimat e komunizmit në Mursi të Sarandës

Aktualitet

Nderohen viktimat e komunizmit në Mursi të Sarandës

Shoqata e të përndjekurve politikë dhe familjarë të viktimave të komunizmit nderuan të enjten dhjetra persona, që u pushkatuan dhe u dënuan në fshatin Mursi të Sarandës. Kjo zonë në kufi...

Emirates kërkon të blejë Etihad dhe të krijojë linjën ajrore më të madhe në botë

Aktualitet

Emirates kërkon të blejë Etihad dhe të krijojë linjën ajrore më të madhe në botë

Kompania ajrore që mbart flamurin e Dubait, Emirates, po kërkon të blejë fqinjin e saj me humbje, Etihad. Nëse diçka e tillë do të ndodhte, do të krijohej linja ajrore...