I dërgon gabimisht shefit një foto pa rroba, përgjigja e tij e lë pa fjalë

Hënë, 03 September 2018 08:45

Ndodh shpesh që të gabojmë në rrjetet sociale dhe mesazhet e destinuara për personin tonë “intim”, t’ia dërgojmë dikujt tjetër.

Një vajzë nga Argjentina, punonjëse në një institucion privat, i ka dërguar gabimisht një foto shefit të saj.

Problemi në fakt, nuk ishte dhe me foton, se ajo mund ta kishte gjetur fare mirë arsyetimin: si një vjedhje, por kishte diçka tjetër bashkëngjitur fotos.

Ajo ia kishte dërguar foton me tekstin:

Nuk e di se çfarë je duke humbur këtë fundjavë, ta dish, ti humbet”.

Menjëherë, shefi e ka kuptuar situatën dhe i ka shkruar direkt:

Nuk e di për kë e kishe për këtë mesazh, a mund ta kesh ngatërruar apo jo, por ta kesh të qartë që unë jam shefi jot, ok? Vetëm shefi jot!”

Eh, mund ta imagjinojmë në fakt se si është ndjerë vajza, më tepër akoma kur mesazhet kanë dalë nga celulari i shefit.

Sa i papërgjegjshëm dhe ky.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!