Shtatë përfitime që keni nëse hiqni dorë nga rrjetet sociale

Hënë, 03 September 2018 14:45

Përdoruesi mesatar kontrollon telefonin e mençur çdo 12 minuta. Mediat sociale marrin thuajse gjithë kohën tuaj.

Hulumtimet e fundit kanë lidhur përdorimin e platformave të tilla si Facebok, Instagram dhe Twitter me vetëvlerësim të ulët, pagjumësi dhe memorie të dëmtuar.

Ndërkohë disa të tjerë lavdërojnë rrjetet sociale për dhënien e një platforme për zërat e margjinalizuar dhe nisjen e një sërë lëvizjesh të rëndësishme sociale, siç është pozicioni i trupit.

Por, çfarë në fakt ofron qëndrimi larg rrjeteve sociale? Sipas rezultateve, madje vetëm disa orë larg medieve sociale mund të sigurojnë një shtytje shumë të nevojshme për mirëqenien e përgjithshme .

Pra, nëse ende nuk jeni bindur se çfarë përfitoni nëse rrini larg rrjeteve sociale, më poshtë keni përgjigjet e përfitimeve.

-Përmirësoni nivelin tuaj lidhur me palestrën

-Ndiheni më të lumtur dhe më të relaksuar

-Besimi i trupit tuaj do të përmirësohet

-Mund të flini më mirë

-Marrëdhëniet tuaja mund të përmirësohen

-Do të ndihmoni veten rreth frikës nga mungesa

-Mund të ulni sasinë e ushqimit që hani.

Modifikuar më Hënë, 03 September 2018 16:27

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Presidenti jugkorean: Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Globi

Presidenti jugkorean: Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in bëri të ditur se udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un, dëshiron të mbajë një takim të dytë me Presidentin amerikan Donald...

Nderohen viktimat e komunizmit në Mursi të Sarandës

Aktualitet

Nderohen viktimat e komunizmit në Mursi të Sarandës

Shoqata e të përndjekurve politikë dhe familjarë të viktimave të komunizmit nderuan të enjten dhjetra persona, që u pushkatuan dhe u dënuan në fshatin Mursi të Sarandës. Kjo zonë në kufi...

Emirates kërkon të blejë Etihad dhe të krijojë linjën ajrore më të madhe në botë

Aktualitet

Emirates kërkon të blejë Etihad dhe të krijojë linjën ajrore më të madhe në botë

Kompania ajrore që mbart flamurin e Dubait, Emirates, po kërkon të blejë fqinjin e saj me humbje, Etihad. Nëse diçka e tillë do të ndodhte, do të krijohej linja ajrore...