Mos vendosni asnjë lodër gjatë kohës që fëmija fle, i rrezikoni jetën!

Tuesday, 04 September 2018 16:02

Është mirë të mos mbani lodra në shtratin e fëmijës tuaj deri sa të jetë të paktën gjashtë muajsh. Kjo siguron që shtrati të jetë një vend i sigurt për të fjetur dhe zvogëlon rrezikun e mbytjes ose aksidenteve.

Sapo fëmija juaj të jetë gjashtë muajsh, ju mund ta lini të flejë me një lodër të butë ose arush. Të gjitha lodrat duhet të kenë një etiketë që tregon moshën për të cilën janë projektuar. Sigurohuni që lodrat që ju jepni fëmijëve të jenë të përshtatshme për moshën e tyre.

Një mënyrë e mirë për të bërë një lodër të preferuar për fëmijën, është ta mbani ju afër trupit tuaj, në mënyrë që kur ta marrë fëmija, të ndiejë erën tuaj. Fëmija juaj ka një ndjenjë të fortë të nuhatjes dhe kur zgjohet gjatë natës, era juaj tek lodra e tij mund ta qetësojë.

Mos u tundoni për të blerë lodra që janë aq të mëdha sa fëmija juaj. Ka shumë gjasa që fëmija të preferojë lodra që arrin t’i mbajë lehtësisht. Lodrat e vogla gjithashtu mund të merren lehtë me vete. Pra, kur dilni me fëmijën tuaj, ai mund të ketë lodrën e preferuar me të.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!