Bëni këto 5 gjëra dhe jeta juaj do të ndryshojë

Premte, 07 September 2018 13:14

Mjaft qëndruat ulur gjatë gjithë kohës dhe duke u ankuar për jetën tuaj, ndërkohë që duhet të kuptoni që jeni ju ata që vendosni se si do të jetë jeta juaj.

Studimet e fundit kanë treguar se pikërisht këto 5 gjëra që IN TV po rendit më poshtë, ndikojnë në stilin e jetës suaj:

1.Mos u ankoni vazhdimisht dhe vlerëso gjërat dhe njerëzit që të rrethojnë

2.Largo menjëherë njerëzit që nuk të përcjellin energji pozitive tek jeta juaj

3.Vendos qëllime të reja vazhdimisht në jetë dhe kurrë mos kthe kokën mbrapa

4.Mos u dorëzoni nga dështimet. Përkundrazi mësoni nga gabimet tuaja dhe shndërrojini ato në mësime të vlefshme.

5.Zgjidh një aftësi apo diçka që të pëlqen dhe investo tek ajo

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!