Këto janë 8 produktet kozmetike që duhen ruajtur gjithmonë në frigorifer

Hënë, 10 September 2018 14:00

Në ditët e nxehta të verës, asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi. Në këto moment kujtohemi sa me fat jemi që mund të vendosim gjithçka në këtë pajisje çudibërëse që arrin t’i ruajë ata të freskët dhe t’i mbrojë nga prishja. Por kur themi gjithçka, nënkuptojmë me të vërtetë gjithçka. 

Shumë femra ndoshta nuk e çojnë në mend se në frigorifer mund të ruajnë produktet e tyre kozmetike më të dashura. Disa prej këtyre produkteve nuk përmbajnë konservues për parandalimin e zhvillimit të baktereve, prandaj ruajtja në frigorifer është më se e domosdoshme pasi i mbron nga oksidimi dhe rrit efikasitetin e tyre.

Media ju njeh me 8 produktet kozmetike që duhen ruajtur gjithmonë në frigorifer.
1.Parfumi
2.Kremi i zonës së syve
3.Vajërat esencialë natyralë si vaji i arrës së kokit, bajameve, vaji i kastorit etj.
4.Manikyri
5.Rimeli
6.Buzëkuqi dhe zbutësi i buzëve
7.Kremi kundër diellit
8.Toniku i fytyrës

Shënim: Nuk mbajmë përgjegjësi nësei bashkoni me produktet që hamë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!