Aksesorët që pushtuan pasarelat në New York, te rejat e fundit nga java e modës

Hënë, 10 September 2018 15:16

Shamitë e kokës u rikthyen? Nuk na kishte shkuar mendja, por pasarelat në javën e modës në New York, sapo na e vërtetuan! Kate Spade ka sjellë bashkë me prezantimin e koleksionit të ri edhe këtë trend që mesa duket e kishim harruar… Nuk bëhet fjalë vetëm për to, ka disa aksesorë që markat e njohura i kanë sjellë në pasarela për të na treguar edhe një herë se moda ndryshon vit pas viti.

Syzet e mëdha janë një tjetër tendencë e sezonit të ri, Tory Burch e Tom Ford na e kanë treguar këtë me modelet e reja që kanë prezantuar në shfaqjet e tyre të modës në New York duke na bërë edhe një herë të qartë se syzet-maskë duhet të jenë zgjedhja e goditur e sezonit të ardhshëm.

Një tjetër trend flet për aksesorët voluminozë si vathët e mëdhenj, rrumballakë e me gurë, varëset rreth qafës apo edhe kapelet e mëdha. Mendonit se kapelet i latë së bashku me të ngrohtin e verës? Gaboheni, kapelet dimërore do të jenë “gjithçka” në lidhje me look-un tuaj të vjeshtës e të dimrit.

Ngjyrat neon i kemi përmendur si tendencë e sezonit të ri dhe java e modës nuk kishte si ta linte në hije edhe këtë trend. Aksesorët në ngjyra neon të tillë si ora ngjyrë lime nga Milly janë një “must have” i stinës së vjeshtës. Guxoni edhe ju në mënyrë që look-u juaj të jetë i kuruar me shijen e javës së modës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!