Zyrtarisht ‘out’, 4 aksesorët që nuk do t’i shihni më në vjeshtë

Hënë, 10 September 2018 15:48

Asgjë nuk zgjat përgjithmonë, të gjitha gjërat e mira e kanë një fund ashtu sikurse edhe një fillim dhe disa tendenca, thjesht ndryshojnë mënyrën e të konceptuarit të modës. Katër trendet e mëposhtme janë gati për të “dorëzuar” stafetën e për t’ia lënë vendin tendencave të reja. Hidhini një sy listës së mëposhtme për të parë se çfarë do të veshim këtë vjeshtë për t’u dukur me stil.

1 640 0 5b962fe838875

Harrojini rripat e hollë të belit, zëvendësojini ato me rripat e trashë
A nuk ju është dukur shpesh se këto rripa humbasin tek veshjet duke mos u dukur fare? Zëvendësojini ato me rripat e trashë, kombinojini me fustane të gjëra me lule e VOILA, sapo keni bërë veshjen më stil stinës!

2 640 0 5b962feaf3589

Zëvendësoni rozën e ëmbël me portokallinë tipike të vjeshtës
Kjo verë ju ka “rritur” mjaftueshëm, ndaj roza nuk duhet të jetë më ngjyra juaj. Filloni të përdorni më shumë ngjyrën “diell” të vjeshtës për t’i dhënë më tepër energji pozitive kombinimeve tuaja.

3 640 0 5b962fe919d99

Iku koha e vathëve të vegjël
Sado “cool” të jenë, asnjëherë nuk do të jenë mjaftueshëm të dukshëm pasi të kenë vënë aksesorët e vjeshtës. Zëvendësojini ato me vathët e mëdhenj, asgjë nuk do të humbasë më nga look-u juaj.

4

 640 0 5b962fefbd488

Kambalet e zakonshme vs çizmet çorape
Duken si shumë të konsumuara kur i risheh të veshura pas kaq shumë sezonesh. Mos ndoshta ka ardhur koha t’i zëvendësoni me një stil tjetër këpucësh? Provoni çizmen çorape në kombinimet tuaja duke u dukur “ndryshe” dhe shumë në modë.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!