Nuancat e kokosit në flokë: Kjo ngjyrë është trend kryesor në vjeshtë

Tuesday, 11 September 2018 14:47

Zeshkane kushtoni kujdes, sepse po ju prezantojmë edhe një trend shumë të bukur për nuancimin e flokëve të cilin duhet ta provoni sa më parë.

Është dalë trendi i ri i ngjyrosjes së flokëve, përkatësisht nuanca e ashtuquajtur e kokosit të pjekur është lajmëruar si hit i vjeshtës që po vjen.

Hiti aktual sjell freski të përsosur për zeshkanet, pa u lodhur shumë.

Pikërisht, fjala është për variantin modern të trendit ombre, i cili ju lejon që ta mbani tamam rrënjën dhe vetvetiu lehtëson mbajtjen e ngjyrës.

Për dallim nga ombre klasik, teknika e re ka kalim më të butë nga nuanca e zeshkët në nuancën bionde dhe ngjyrat duken sikur derdhen në njëra-tjetrën.

Nuanca origjinale e kokosit të pjekur përfshin tamam rrënjën natyrale dhe majat e akullta bionde.

Për shkak të kalimit të lehtë, ngjyra vepron më natyrshëm se sa te ombre klasik, edhe pse njëkohësisht është shumë e efektshme andaj do të transformojë dukjen tuaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...