Këto janë 8 sjelljet e përditshme që çojnë një çift drejt divorcit

Tuesday, 11 September 2018 19:22

Zakonet tuaja të përditshme, dukshëm të pafajshme, si për shembull të shohësh Instagramin ndërkohë që je në shtrat, mund të shkatërrojë martesën.

Kështu që bëni mirë t’i ndryshoni nëse nuk doni që të mbyllni muajin duke nënshkruar kontratën e ndarjes së shtëpisë, apo kujdestarinë e fëmijëve.

“Hulumtimet tregojnë se ka shumë gjëra të vogla që bëjnë njerëzit që mund të tregojnë probleme serioze në marrëdhënie”, thotë Carrie Cole, një terapiste e çifteve, transmeton living.al.

Lajmi i mirë? Edhe në qoftë se keni probleme tani, kjo nuk do të thotë që ju jeni duke shkuar drejt divorcit. Një studim i kohëve të fundit zbuloi se çiftet sot, kanë më shumë gjasa të përpiqen që të ndalojnë zakonet e këqija, sesa 10 vjet më parë. Këtu keni 8 zakone të këqija që çojnë drejt divorcit sipas terapistëve:

1. Të flasësh pas shpine për partnerin tënd.

2. Të fiksohesh pas një veprimi “të keq” që bën partneri yt.

3. Të mos e vendosësh veten në vend të partnerit

4. Të nisësh sherrin nga hiçi

5. Të mos dish të ndalosh sherrin

6. Ta mbyllësh me një buzëqeshje false debatin, sikur gjithçka shkon mirë.

7. Të mos zihesh aspak.

8. Të presësh më shumë seç duhet për të zgjidhur problemet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ambasadori i ri i Katarit paraqet Letrat Kredenciale te Presidentit Meta

Politikë

Ambasadori i ri i Katarit paraqet Letrat Kredenciale te Presidentit Meta

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Shtetit të Katarit në vendin tonë, zotit Ali bin Hamad Al-Marri. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve, si...

Përleshja me armë e reperave, dënohen Noizy dhe Cozman

Aktualitet

Përleshja me armë e reperave, dënohen Noizy dhe Cozman

Rigels Rajku i njohur si Noizy është dënuar me dy mijë euro gjobë për incidentin ku ai mbeti i plagosur në qendër të Prishtinës. Në procesin gjyqësor i cili ka...

Ka qenë mësuese, këtë detaj nuk e dinim për këngëtaren e njohur shqiptare

Show-biz

Ka qenë mësuese, këtë detaj nuk e dinim për këngëtaren e njohur shqiptare

Ajo është sot ndër këngëtaret më të njohura dhe më të dashura për publikun shqiptar. Bëhet fjalë për Eli Farën. Ajo ishte sot e ftuar në studion e “Rudina” në Tv...