Me këto 3 veprime i largoni meshkujt!

E mërkurë, 12 September 2018 13:12

Kur takojmë dikë, gjëja e fundit që duam të bëjmë janë gabimet prej të cilave dështoi njohja e fundit.

Takimet e para me një mashkull përcaktojnë edhe fatin e lidhjes, apo nëse ai do të dashurohet me ju. Ndaj është e rëndësishme të merren masa dhe të mos gaboni.

Në fund ju mund të kuptoni që ky person nuk është i duhuri për ju, sido që të jetë, këto këshilla do t’ju ndihmojnë:

Ju ofroni të paguani faturën
Ai po përpiqet me çdo kusht t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe e lumtur, kur papritur dëgjon nga ju që dëshironi të paguani faturën apo të paktën ta ndani. Ky gjest, sado i sjellshëm mendoni ju që është, e sinjalizon atë për dy gjëra: ju nuk jeni e interesuar romantikisht dhe e konsideroni shok, ose ai s’mund të bëjë asgjë për të përmirësuar jetën tuaj sepse ju kujdeseni vetë për nevojat.

Dhurata e “seksit”
Një mashkull dëshiron të bëjë seks me ju sa më shpejt të jetë e mundur, por të bësh seks me të përpara se ai ta ndjejë që “e meriton”, është gabimi më i madh. Meshkujt do t’ju luten për seks por nëse e marrin përpara se ta meritojnë kjo do t’i largojë nga ju. Ata e shijojnë jashtë mase sfidën për t’ju fituar dhe nëse ju ia bëni të thjeshtë, nuk është më edhe aq argëtuese.

Ju planifikoni takimet e rradhës
Është normale që kur ju pëlqen dikush dëshironi ta shihni prap, por meshkujt dashurohen kur janë larg jush. Është e rëndësishme ta mbani të mistershme pjesën sesa ju i pëlqeni ata, dhe ftesa për të kaluar kohë bashkë nuk është aspak e mistershme. Meshkujt dashurohet kur nuk e kanë rrugën të lehtë dhe duhet të përpiqen. IN Tv

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Aktualitet

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha...

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Është zbuluar fytyra e personit që u ekzekutua me plumb në kokë paraditen e kësaj të mërkure në markatën e “rusit” në Shkodër. Fotoja e mëposhtme publikuar nga Top channel është...

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Aktualitet

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Një zjarr i madh i aktivizuar që prej ditës së djeshme ka djegur rreth 12 hektarë sipërfaqe pyjore në fshatin Zerqan të Bulqizës. Zjarri vijon të djegë sipërfaqe pyjore, ndërsa nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!