Me këto 3 veprime i largoni meshkujt!

E mërkurë, 12 September 2018 13:12

Kur takojmë dikë, gjëja e fundit që duam të bëjmë janë gabimet prej të cilave dështoi njohja e fundit.

Takimet e para me një mashkull përcaktojnë edhe fatin e lidhjes, apo nëse ai do të dashurohet me ju. Ndaj është e rëndësishme të merren masa dhe të mos gaboni.

Në fund ju mund të kuptoni që ky person nuk është i duhuri për ju, sido që të jetë, këto këshilla do t’ju ndihmojnë:

Ju ofroni të paguani faturën
Ai po përpiqet me çdo kusht t’ju bëjë të ndiheni mirë dhe e lumtur, kur papritur dëgjon nga ju që dëshironi të paguani faturën apo të paktën ta ndani. Ky gjest, sado i sjellshëm mendoni ju që është, e sinjalizon atë për dy gjëra: ju nuk jeni e interesuar romantikisht dhe e konsideroni shok, ose ai s’mund të bëjë asgjë për të përmirësuar jetën tuaj sepse ju kujdeseni vetë për nevojat.

Dhurata e “seksit”
Një mashkull dëshiron të bëjë seks me ju sa më shpejt të jetë e mundur, por të bësh seks me të përpara se ai ta ndjejë që “e meriton”, është gabimi më i madh. Meshkujt do t’ju luten për seks por nëse e marrin përpara se ta meritojnë kjo do t’i largojë nga ju. Ata e shijojnë jashtë mase sfidën për t’ju fituar dhe nëse ju ia bëni të thjeshtë, nuk është më edhe aq argëtuese.

Ju planifikoni takimet e rradhës
Është normale që kur ju pëlqen dikush dëshironi ta shihni prap, por meshkujt dashurohen kur janë larg jush. Është e rëndësishme ta mbani të mistershme pjesën sesa ju i pëlqeni ata, dhe ftesa për të kaluar kohë bashkë nuk është aspak e mistershme. Meshkujt dashurohet kur nuk e kanë rrugën të lehtë dhe duhet të përpiqen. IN Tv

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

Lifestyle

Kishte frikë se të dashurat e tradhtonin, ja si ua punoi i fiksuari 39 femrave

23-vjeçari Ryan ‘Wibbo’ Wibberley, duke pasur frikë se të dashurat mund ta tradhtonin, edhe pse lidhjet me to nuk kanë qenë për një kohë të gjatë, u ka lënë atyre...

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Aktualitet

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të blini nëse kanë këto fjalë në etiketë

Kujdesi më i mirë për veten është të siguroheni nëse trupi juaj ushqehet siç duhet. Por për ta bërë këtë, ju duhet të dini se cilat ushqime të shmangni. Këta...

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Globi

Trump: SHBA shqyrton rritjen e pranisë amerikane në Poloni

Presidenti Donald Trump tha të martën se po shqyrton me shumë seriozitet shtimin e pranisë së trupave amerikane në Poloni. Ai i bëri komentet në Shtëpinë e Bardhë, gjatë takimit me...