Nuk ju duhen kremrat e shtrenjtë, ja si të keni një lëkurë të shëndetshme

Saturday, 14 Prill 2018 19:32

Shëndeti? Është i rëndësishëm  çdo element i tij. Por shëndeti i lëkurës është  edhe më i rëndësishëm, pasi ai është më i dukshëm, butësia , elasticiteti dhe pastërtia janë elemtë që gjithsesi janë të dukshëm në pamjet tuaj të jashtme.  Për ti pasur këto realizojmë maska, përdorim kremra, kozmetikë të cilësisë së lartë, vetëm për të mbajtur fytyrën sa më të hidratuar dhe të freskët. Por, këto nuk janë gjithçka.

Nëse shihni një femër me lëkurë ideale, dijeni se përpos gjeneve, pas asaj që duket fshihet një rutinë e tërë kujdesi. Dhe për gjëra të këtij lloji, nuk duhen shumë shpenzime. Mjafton të dini se çfarë do të bëni, shkruan bordo.al. Duhet thjesht të ndiqni hapat e mëposhtëm:

Pastrojeni dy herë lëkurën.

Bëni avull për 10 minuta.

Pastroni lëkurën e vdekur me pambuk.

Vendosni një shtresë të lehtë kremi.

Flini në shpinë.

Image result for shendeti i lekures

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...