Nuk ju duhen kremrat e shtrenjtë, ja si të keni një lëkurë të shëndetshme

Saturday, 14 Prill 2018 19:32

Shëndeti? Është i rëndësishëm  çdo element i tij. Por shëndeti i lëkurës është  edhe më i rëndësishëm, pasi ai është më i dukshëm, butësia , elasticiteti dhe pastërtia janë elemtë që gjithsesi janë të dukshëm në pamjet tuaj të jashtme.  Për ti pasur këto realizojmë maska, përdorim kremra, kozmetikë të cilësisë së lartë, vetëm për të mbajtur fytyrën sa më të hidratuar dhe të freskët. Por, këto nuk janë gjithçka.

Nëse shihni një femër me lëkurë ideale, dijeni se përpos gjeneve, pas asaj që duket fshihet një rutinë e tërë kujdesi. Dhe për gjëra të këtij lloji, nuk duhen shumë shpenzime. Mjafton të dini se çfarë do të bëni, shkruan bordo.al. Duhet thjesht të ndiqni hapat e mëposhtëm:

Pastrojeni dy herë lëkurën.

Bëni avull për 10 minuta.

Pastroni lëkurën e vdekur me pambuk.

Vendosni një shtresë të lehtë kremi.

Flini në shpinë.

Image result for shendeti i lekures

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Aktualitet

Dëmtimi i rrugës antike nga punimet e HEC-it, u fshi me një të rënë lapsi

Marrë nga exit.al Një pjesë e rrugës antike Egnatia është dëmtuar nga punimet për ndërtimin e digës së hidrocentralit “Slabinja 2D”, në Pogradec të kryera nga kompania “Hidropower Elektrik”. Ky fakt...

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Aktualitet

Të dënuarit e Burrelit kërcënojnë me grevë urie

Të dënuarit në Burgun e Burrelit kanë shprehur shqetësimin për kushtet e këqija me të cilat përballen çdo ditë teksa vuajnë dënimin. Ata kanë kërcënuar se në rast se nuk përmirësohet...

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Show-biz

Bashkëshorti i Megan Fox nuk shikon djalin prej 4 vitesh

Ish-e fejuara e Brian Austin Green, Vanessa Marcil e ka akuzuar atë për përfshirjen e saj në një betejë të kujdestarisë ndaj djalit të tyre 16 vjeçar për 12 vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!