Parashikimi i motit, e diel 15 prill 2018

Diel, 15 Prill 2018 08:39

Moti mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke sjellë gjatë pjesës së dytë të ditës shira të përkohshëm në Veri dhe zonat Lindore.

Pritet që kthjellime dhe vranësira të shpeshta të mbeten prezent edhe gjatë natës në territor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në pjesën më të madhe të vendit përjashtuar një rënie me 2°C gjatë mesditës në zonat Veriore.

Era do fryjë mesatare por shpesh-herë e fortë, me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Evropa

Brigjet Perëndimore të kontinentit dhe rajoni Mesdhetar duke përfshirë një pjesë të Ballkanit, paraqiten me vranësira dhe rrebeshe të shkurtra shiu. Ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë pjesën më të madhe të Evropës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!