Këto ushtrime japoneze bëjnë mrekulli me trupin e femrës!

Premte, 12 October 2018 19:00

E dini ju që femrat japoneze kanë 25 vite që mbajnë rekord për jetëgjatësi në botë? Jo vetëm kjo, por ia dalin gjithmonë të na surprizojnë me rini të përjetshme.

Një nga sekretet e tyre janë disa ushtrime specifike që arrijnë të kenë një ndikim të jashtëzakonshëm në fizikun e njeriut.

1

Ky pozicion ndihmon qarkullimin e gjakut dhe parandalon lodhjen apo fryrjen e këmbëve. Shtrihuni me bark dhe lëvizini këmbët a thua se një erë e fuqishme po jua përkund.

Për të përmirësuar qarkullimin cerebral uluni- ngrihuni në këtë pozicion:

2 58

Më pas ngriti këmbët, mbajini drejt dhe veproni po njësoj:

3 49

Për të forcuar enët e gjakut dhe shmangur presionin apo lodhjen, kalojini duart pas dhe realizoni këtë tërheqje:

4 38

Për hir të shpinës dhe tonifikimit mundësoni një ushtrim të tillë:

5 30

Gjithashtu lakoni shpinën:

6 20

dhe fidoni veten:

7 17

Si përfundim, përmbylleni të gjithën me këtë ushtrim:

8 15

Forcim i shpinës, çlirim i stresit dhe qetësim i mendjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!