Brenda azilit ku jetojnë tani ish-prostitutat

Tuesday, 16 October 2018 12:23

Një fotograf francez, që ishte kurioz për të mësuar se çfarë bëjnë prostitutat pasi dalin në pension, kaloi një vit duke ndjekur nga afër jetën e tyre në Meksikë.

Rreth 26 ish-prostituta, nga mosha 55 deri në 86 vjeç, jetojnë në një azil të posaçëm, i ngritur vetëm për to. 

Rezidenca u hap në vitin 2006 nga Carmen Munoz, e cila vetë ka punuar si prostitutë dhe ka bërë thirrje vazhdimisht ndaj qeverisë që të kujdeset për këtë kategori, kur ata mbusin mbushin moshën e pensionit. 

Rreth 250 gra kanë jetuar në këtë azil, por janë larguar me kalimin e kohës. Mes tyre ka akoma shumë mëri, pasi dikur ishin rivale në rrugë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Kuriozitete

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Më 23 qershor 2018, një seri imazhesh të tmerrshme filluan të qarkullojnë në Facebook. Njëra prej tyre tregonte një fëmijë me plagë të hapura mbi kokë dhe nofull (fotoja poshtë). Një tjetër...

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Globi

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se ai dëshiron të largojë Kirstjen Nielsen nga pozita e Sekretares për Siguri të Brendshme dhe mund ta bëjë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!