Ja çfarë ka rezervuar moti për ditët në vazhdim

Diel, 15 Prill 2018 17:02

Pas një jave të kthjellët dhe me diell, vranësirat janë rikthyer tashmë në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas parashikimeve, moti i vranët dhe me rreshje pritet të nisë prej mbrëmjes së sotme në Tiranë, Elbasan, Fier dhe Vlorë. Ndërsa në Shkodër, Durrës, Lezhë, Berat dhe Gjirokastër priten rreshje me intensitet më të ulët. Temperatura do të varjojë nga 18 në 23 gradë celcius ndërsa era do të fryjë maksimalisht deri në 5.3 metra për sekond në drejtim të veri-lindjes.

Rreshjet e herë pas hershme do të vijojnë deri në fundjavë, e sipas parashikimit, rrezet e diellit pritet të rikthehen të premten, të shtunë dhe të dielë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Globi

Dy vajza ndërrohen në maternitet, fati i njërës doli i tmerrshëm

Kjo është ajo që ka marrë nga jeta një vajzë e cila në fakt fatin duhet ta kishte ndryshe, sepse plot 30 vjet më parë, e ndërruan në maternitet duke...

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Sport

Tre ditë para ndeshjes, një tjetër futbollist braktis Kombëtaren

Ditën e sotme një tjetër futbollist ka vendosur që të largohet nga grumbullimi i Kombëtares për ndeshjet kundër Skocisë dhe Uellsit. Emir Lenjani ka braktisur përfundimisht grumbullimin e kombëtares, pasi...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Aktualitet

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, makina kthehet përmbys

Mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident ku një makinë është përplasur me një triçikël. Nga pamjet dallohet se vetura është kthyer përmbys, por për fat të mirë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!