Lamtumirë mashës së flokëve! Kaçurrelat mund t’i bësh vetëm me një shishe plastike

E mërkurë, 07 November 2018 18:11

Nëse je familjare me profile të ndryshme Instagram-i, të cilat vazhdimisht japin këshilla bukurie, me shumë mundësi, duhet ta kesh hasur edhe këtë.

Në fakt, kjo metodë është më e përhapura në internet kohët e fundit. Duket se është një truk që vjen nga Azia, por pastaj gjeti vend në të gjithë rrjetin e u bë popullor. Në llogarinë e @hotonbeauty, gjeni një version të ri me këtë metodë më pak se një minutëshe. Sigurisht, ju duhet ta provoni për ta bërë atë që ndodh. Kush nuk dëshiron flokë kaçurrela për një minutë?

Qëllimi i këtij truku është të futësh flokët në një shishe uji dhe pas kësaj të përdorësh tharësen me ajër të nxehtë. Kjo u shkakton flokëve një lloj vorbulle, e cila krojon shumë shpejt kaçurrelat e shumëkërkuar.

Sa për ta nisur, vendosi flokët në grykën e shishesh dhe fillo të luash me tharësen me nxehtësi të ulët.

Rezultati

Ndoshta, në fillim do të të duket një mënyrë paksa e çuditshme, por sapo kupton që funksionon, nuk do ta harrosh asnjëherë.

Nëse jeni vonë për diku dhe po kërkoni flokë të valëzuar, kjo është e vetmja mënyrë e sigurt dhe e shpejtë.

 
 
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!