Parashikimi i motit, e enjte 19 prill 2018

E Enjte, 19 Prill 2018 07:58

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë zonat veriore ndërsa vranësira më të dukshme do të ketë në Jug dhe pjesërisht në zonat Qendrore. Pasditja sjell fuqizim të vranësirave duke sjellë shira të përkohshëm në Jug dhe në zona të izoluara të Qendrës së territorit. 

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe orëve të mesditës duke bërë që vlerat termike të luhaten nga 8 në 27˚ C. Era do vijojë të fryjë mesatare, me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor ndërsa në det vijon dallgëzimi deri 3 ballë.  

Evropa 

Në 95% të sipërfaqes kontinentale Evropiane, dominon moti i kthjellët. Por vranësira dhe shira të përkohshëm do të ketë Evropa Juglindore si edhe në zona të izoluara të Mesdheut dhe Evropës Verilindore. 

Modifikuar më E Enjte, 19 Prill 2018 13:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Aktualitet

Aksidenti me nxënësit në Qafë Thanë, si e shmangu shoferi i autobusit tragjedinë

Për pak sa nuk përfundoi në tragjedi aksidenti i sotëm në Qafë Thanë me autobusin ku udhëtonin rreth 20 nxënës nga rrethi i Fierit. Për të shmangur rënien në humnerë...

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Globi

Theresa May nuk tërhiqet nga mbështetja për marrëveshjen për Brexit-in

Kryeministrja britanike Theresa May i doli në mbrojtje projekt-marrëveshjes së saj të debatueshme për çështjen Brexit, duke i bërë thirrje publikut britanik ta mbështesë atë. Kritikët brenda partisë, të cilët ankohen...

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Teknologji

Volkswagen do të shpenzojë 44 miliardë euro për makina elektrike

Volkswagen tha se do të shpenzojë 44 miliardë euro për makinat elektrike, digjitalizimin, ngarjen autonome dhe shërbimet e reja deri në vitin 2023, si pjesë e një shtytjeje nga prodhuesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!