4 gjëra që duhet të dini nëse keni një mik Gaforre

E Enjte, 19 Prill 2018 15:20

Nëse njiheni me dikë që i përket shenjës së Gaforres, me shumë mundësi do të bëheni miku i tij më i mirë. Ja pse:

Janë të pathyeshëm

Gaforret kanë disa nga qëndrimet pozitive më të pathyeshme në botë. S’ka rëndësi se sa e keqe dhe e fortë është fatkeqësia apo sa e tmerrshme është stuhia, një gaforre rri gjithmonë në këmbë. Janë të guximshëm dhe përfaqësojnë atë që është e drejtë në botë.

Janë kokëfortë

Një prej defekteve të Gaforreve është kokëfortësia e tyre ekstreme. Shpesh janë shumë kokëfortë, duan që të bëhet siç thonë ata dhe vetëm pasi ka ndodhur gjithçka ndoshta dëgjojnë mendimin e dikujt tjetër. Ju pëlqen t’i bëjnë gjërat në të njëjtën mënyrë, kështu që ndonjëherë ndryshimi mund t’u duket pak i çuditshëm. Për të rënë dakord me ta, duhet të jeni të duruar.

Janë shumë besnikë

Mund të jenë tepër besnikë ndaj miqve dhe të dashurve të tyre. I ndihmojnë të përballen me frikën e tyre, luftojnë përkrah tyre dhe i mbrojnë ata. Nuk i shohin dot në vuajtje njerëzit që duan dhe do të bëjnë gjithçka që munden për t’i ndihmuar.

Të pranojnë ashtu siç je

Një gaforre do t’ju pranojë gjithmonë ashtu siç jeni. Një gaforre të do shumë dhe sheh çdo defekt ose dobësi tënden si një mrekulli në sytë e tij. Mentaliteti i tyre ka rrënjë të forta dhe janë të përulur, por hyjnë tek njerëzit më të jashtëzakonshëm që keni takuar ndonjëherë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!