4 gjëra që duhet të dini nëse keni një mik Gaforre

E Enjte, 19 Prill 2018 15:20

Nëse njiheni me dikë që i përket shenjës së Gaforres, me shumë mundësi do të bëheni miku i tij më i mirë. Ja pse:

Janë të pathyeshëm

Gaforret kanë disa nga qëndrimet pozitive më të pathyeshme në botë. S’ka rëndësi se sa e keqe dhe e fortë është fatkeqësia apo sa e tmerrshme është stuhia, një gaforre rri gjithmonë në këmbë. Janë të guximshëm dhe përfaqësojnë atë që është e drejtë në botë.

Janë kokëfortë

Një prej defekteve të Gaforreve është kokëfortësia e tyre ekstreme. Shpesh janë shumë kokëfortë, duan që të bëhet siç thonë ata dhe vetëm pasi ka ndodhur gjithçka ndoshta dëgjojnë mendimin e dikujt tjetër. Ju pëlqen t’i bëjnë gjërat në të njëjtën mënyrë, kështu që ndonjëherë ndryshimi mund t’u duket pak i çuditshëm. Për të rënë dakord me ta, duhet të jeni të duruar.

Janë shumë besnikë

Mund të jenë tepër besnikë ndaj miqve dhe të dashurve të tyre. I ndihmojnë të përballen me frikën e tyre, luftojnë përkrah tyre dhe i mbrojnë ata. Nuk i shohin dot në vuajtje njerëzit që duan dhe do të bëjnë gjithçka që munden për t’i ndihmuar.

Të pranojnë ashtu siç je

Një gaforre do t’ju pranojë gjithmonë ashtu siç jeni. Një gaforre të do shumë dhe sheh çdo defekt ose dobësi tënden si një mrekulli në sytë e tij. Mentaliteti i tyre ka rrënjë të forta dhe janë të përulur, por hyjnë tek njerëzit më të jashtëzakonshëm që keni takuar ndonjëherë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Aktualitet

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik...

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, nuk deshi të komentojë lidhur me çështjen e dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj apo protestat kundër Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi. Sipas...

“Inter mund ta mposht Barcën”

Sport

“Inter mund ta mposht Barcën”

Eder beson se Interi janë “kundërshtarët kryesor të Juventusit në Serie A” dhe ata do të mund ta mposhtin Barcelonën në Ligën e Kampionëve këtë sezon Inter u kthye nga humbja...