LISTA/ Kjo është gruaja më me ndikim në botë, për vitin 2018

E Enjte, 19 Prill 2018 16:38

Revista Times, si çdo vit ka publikuar listën e njerëzve më me ndikim në botë për vitin 2018. Lista kryesohet nga aktorja e njohur Nicole Kidman e cila është zgjedhur nga revista si imazhi i kopertinës.

 “The Dead Calm doli në treg në vitin 1989. Big Little Lies në vitin 2017. Ndërkohë Kidman nuk është larguar kurrë nga syri jonë. Pas dekadash, ajo vazhdon të thyejë rekorde në terrene të reja. Përtej të qenit aktore e njohur, Kidman ka inteligjencë, dhembshuri, dashamirësi dhe humor që e bëjnë simbol të një gruaje dhe mikeshe të madhe. Nuk ka dyshim që unë dhe audience në gjithë botën do vazhdojmë të vlerësojmë e ta admirojmë për dekada”, tha aktorja që u nominua për Oscar, Naomi Watss.

Nicole Kidman është 50 vjeçe, ka qenë e martuar me Tom Cruise me të cilin u divorcua në vitin 2001. Momentalisht thuhet se është në lidhje me këngëtarin Keith Urban.

Kidman është nënë e katër fëmijëve, dy prej të cilëve i ka me burrin e parë Urban dhe dy i adoptoi kur ishte me Cruise.

Ajo u konsiderua femër me ndikim për kontributin që ka dhënë në botën e artit si aktore.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...