E verdha, ngjyra më në modë e verës

Premte, 20 Prill 2018 12:14
Foto ilustruese Foto ilustruese

Me ardhjen e pranverës, ndryshon edhe mënyra se si vishemi dhe si trukohemi.

Ekspertët e trukimit janë shprehur se këtë pranverë toni në ngjyrë të verdhë është shumë në modë .

Por edhe stilistët më të mëdhenj të modës, janë po të këtij mendimi përsa i përket këtyre nuancave të veshjes.

Kjo ngjyrë është shmangur nga femrat për shumë kohë por prapritur po bëhët ngjyra e preferur e yjeve më të mëdha si Kim Kardashian Rita Ora dhe Margot Robbie.

Përsa i përket make up-it në këtë nuancë, sekreti është të gjesh nuancën e duhur të të verdhës dhe ta përdorësh atë , tek buzët, sytë ose mollëzat.

Ja se si mund ta përdorni :

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...