Ja si duhet të trukohen vajzat me syze

Premte, 20 Prill 2018 12:24
Foto ilustruese Foto ilustruese

Makeup-i i mirë ka nevojë për përqëndrim dhe kohë dhe përpos kësaj duhet të njihni fytyrën tuaj dhe ta përshtasni me teknika që do ta bëjnë grimin të flejë më mirë në lëkurë.

Kush mban syze i njeh mirë peripecitë e aplikimit të makeup-t, ndaj po ju ndihmojmë me ca këshilla që me shresë do ta bëjnë më të lehtë rutinën tuaj të përditshme.

  1. 1. Si fil Duhet të hiqni syzet ose lentet kur lyheni, prandaj ju duhen mjete që t’ju lehtësojnë shikimin. Investimi juaj më i mirë është një pasqyrë zmadhuese, me ndriçim të mirë, kështu mund të shihni qartë se çfarë po bëni.
  2. 2. Rregullat ndryshojnë nëse mbani syze për afër, ose syze për larg.

Nëse mbani syze për afër, syzet mund t’ju zvogëlojnë sytë. Fatmirësisht disa strategji grimi mund ta rregullojnë këtë iluzion. Nëse syzet zvogëlojnë sytë, përdorni ton sysh me shkëlqim. Një look satin ose me shkëlqim do të çojë vëmendjen tek sytë.

Nëse syzet ju zmadhojnë sytë, përdorni tone mat dhe shmangni penelin. Në vend të kësaj mund të provoni të sfumoni cepin e syrit.

  1. 3. Për të parandaluar ngjitjen e fondatinës ose korrektorit tek syzet, përdorni një hidratant mat dhe përfundoni me një spraj fiksues.
  2. 4. Mos vendosni qerpikë, por investoni me një rimel të mirë që jep volum.

Qerpikët e gjatë mund të fërkohen pas xhamit të syzeve dhe mund të irritojnë sytë.

  1. 5. Balanconi look-un me buzë të ndezura.

Syzet tërheqin gjithë vëmendjen, prandaj balancojeni këtë efekt duke lyer buzët me një ngjyrë të ndezur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Bota Shqiptare

Kosova e Serbia akuzojnë njëra-tjetrën për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Evropian në Bruksel, vlerësohet në mënyra të ndryshme nga palët në negociata. Kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!