Disa këshilla si të vishni një fustan të kuq

Premte, 20 Prill 2018 12:44
Foto ilustruese Foto ilustruese

Pasioni, seksi dhe dashuria janë ndjenjat që ne nxisim duke veshur një fustan në ngjyrë të kuqe.

E kuqja është definicioni i një vajze sensuale dhe seksi prandaj të gjitha duhet ta veshim një të tillë herë pas here për të tërhequr pak vëmendje ose thjesht për t’u ndjerë mirë me veten.

Çfarë ngjyre duhet t’i veshim këpucët me një fustan të kuq?

Provoni të zezën ose ngjyrën Nude sepse ato shkojnë më së shumti dhe vijnë në variante të ndryshme gjatësie dhe stili.

Ndërsa kur mendoni për make upin atëherë vështirësohet pak puna pasi nëse vishni një fustan të kuq në mbrëmje, ju mund të vendosni shumë make up dhe ta ekzagjeroni atë, aq sa preferenca juaj personale t’jua lejoj atë.

Kafja, e verdha, floriri, e zeza janë të gjitha tone të cilat shkojnë me ngjyrën e kuqe.Por qëndroni larg ngjyrave blu, jeshile, portokalli dhe e verdhë.

Cila ngjyrë e buzëkuqit shkon më fustanin e kuq?

Tregon koifidencë nëse lyeni buzët me të njëjtën ngjyrë si fustani, ju do të dukeni shumë seksi sidomos në një fustan tepër të ngushtë.

Kështu që ju rekomandojmë që të paktën ta provoni!

Por ngjyra‘ Nude’ është opsioni më i thjeshtë dhe më i sigurtë për tu dukur bukur dhe  mund të vendoset në çdo kohë gjatë ditës dhe të mos dukesh e ngarkuar.

Provojini këto këshilla dhe do t’i lini të gjithë gojëhapur.

Modifikuar më Saturday, 21 Prill 2018 14:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...