Parashikimi i motit, e hënë 23 prill 2018

Hënë, 23 Prill 2018 07:55

Vijon paraditja me kthjellime në Jug e Qendër ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Veri. 

Pas mesditës, vranësira kalimtare do të shfaqen fillimisht në Veri dhe gradualisht shtrihen në pjesën më të madhe të vendit; duke rrezikuar nga shira të izoluar ekstremin verior.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mesdita sjell rritje të lehtë në Qendër dhe Jug ku maksimumi ngjitet në 29°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Europa

Mesdheu dhe Europa Juglindore vijojnë në kushtet e motit të kthjellët. Por vranësirat dhe shirat do të përfshijnë Europën Veriore si edhe zonat Perëndimore dhe Qendrore të kontinentit mbeten me shira të shpeshtë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!