Zbuloni disa nga të tendencat më të veçanta të sezonit pranverë/verë

Hënë, 23 Prill 2018 16:36
Foto ilustruese Foto ilustruese

Prerjet, copat, ngjyrat, materialet, ja tendencat me te bukura te modës për sezonin e ardhshëm.

Pardesyja ngjyre pudër
 
Ngjyrat e lehta si: boje qielli, roze, e verdhe delikate, apo jeshile pastel do jene me te preferuarat për pardesytë pranverore. Me një pardesy bojëqielli, dhe një kombinim xhinse, t-shirt e bardhe dhe atlete te bardha di dukeni për mrekulli.
 
Vijat
 
Vijat do jene shume ne mode, por ato te kombinuara blu me te bardhe do jene nder me te prerefuarat e sezonit. Fustan, pantallona serioze apo jumpsuit, zgjedhja do jete ne dorën tuaj.
Ngjyra vjollce
 
Ngjyra vjollce nuk është shume e lehte për t'u kombinuar, por pranvera është sezoni ku mund te shkoje me tepër. Kombinojeni me bizhuteri, apo këpucët e duhura dhe me një fustan apo një xhakete vjollce do dukeni për mrekulli.
 
Theket
 
Hiqni dore nga veshjet mbushur me theke dhe zgjidhni diçka me te thjeshte pasi do dukeni edhe me bukur. Disa theke ne fund te fustanit, te fundit, te çantave apo neper aksesore do ishin idealet.
 
Shpatullat e hapura
 
Bluza, fustane apo këmisha, gjithçka do jete e lejuar dhe do duket bukur nëse do i ketë shpatullat zbuluar.
 
Pantallonat e shkurtra
 
Pantallonat e shkurtra te gjera, me shtratin lart do duken bukur dhe do ju tregojnë me elegante.
Fustanet e hapur anash
 
Këta fustane mire është t'i zgjidhni për një mbrëmje pasi do dukeni gjithmonë bukur.
Prerjet asimetrike
 
Ne sezonin e ri hidhni dore nga fryrjet e tepruara dhe gjatësitë e mëdha. Bluzat, kamishat apo fustanet me prerje asimetrike do jene nder me te pëlqyerat.
Roza flashy
 
Zgjidhni me mire aksesore dhe pjese te vogla me këtë ngjyre ne mënyrë qe te mos dukeni keq.
 
Motivet grafike
 
Xhaketat pa mëngë, pas trupit dhe me motive do duken shume bukur. Edhe aksesoret me motive grafike do duken me s emiri ne pranvere dhe ne vere.
Korali
 
Korali është perfekt për te treguar edhe me shume ngjyrën pas plazhit.
 
Shtrati lart ne version korse
 
Stili me korse apo me një rrip te lidhur d jete shume i preferuar për sezonin e ri. Mbajeni me bluza apo këmisha.
 
Tyli
 
Nuk duhet tepruar me tylin, por disa fruta te lehta apo pjese te holla neper fustane, bluza apo funde do ngjajnë mire.
 
Transparenca
 
Një bluze apo kanatjere e tejdukshme për t;u mbajtur poshtë do ju beje edhe me sensuale
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!