Ja sa do të arrijnë temperaturat këtë javë

Hënë, 23 Prill 2018 17:22

Të dielën përgatituni për një ditë të nxehtë dhe që thyen të gjitha rekordet historike të Prillit. Temperaturat të dielën do të arrijnë deri në 30 gradë. Sinoptikanët e lidhin këtë me rene sahariane që ka mbërritur në Shqipëri dhe duket se nuk do të largohet edhe këtë javë.
Duket se reshjet e shiut nuk do ti shohim për disa kohë. Sipas parashikimit të motit për pasditen e sotme dhe nesër, do të ketë vetëm diell.
Edhe pse parashikohet që mund të ketë reshje në 3 qarqe ato do të jenë të dobëta. Por në shumicën e territorit të vendit nuk do të ketë reshje.
Sipas parashikimit të motit nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit është rritur më shumë rreziku i zjarreve në disa qarqe.
Më poshtë keni të plotë parashikimin e motit:
Reshjet
Sot pasdite dhe nesër priten reshje vetëm në tre qarqe, por do të jenë lokale dhe të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Temperaturat
Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 13/ 24 °C
në vendet e ulëta: 12 / 26 °C
në vendet malore: 10 / 24 °C

Modifikuar më Hënë, 23 Prill 2018 17:24

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Aktualitet

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Kjo ka qenë situata në orët e mesditës, ndërsa në mbrëmje në Dardhë trashësia e borës arriti në një metër, duke krijuar vështirësi të mëdha në lëvizjen e automjeteve. Edhe pushuesit...

Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Sport

Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Anglia ka arritur të marrë pikët e plota ndaj nënkampionit të botës, Kroacisë në kuadër të Ligës së Kombeve, duke siguruar plasmanin në “final four”. Kroacia doli së pari në epërsi...

Festë në familjen e Rita Orës

Show-biz

Festë në familjen e Rita Orës

Në familjen e Rita Orës sot ka festë, vëllai i saj Doni feston ditëlindjen.Ai mbush 21 vjet. Me një postim në llogarinë e saj në Instagram, Rita i ka uruar ditëlindjen. Bashkëngjitur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!