Ja kush janë 6 ‘shtrigat’ e Horoskopit

Hënë, 23 Prill 2018 17:31

Qoftë për partnerin tënd, apo për këdo person tjetër që do të takosh në jetën tënde, është e rëndësishme të kesh të dhëna mbi personalitetin e tyre. Dhe të gjitha informacionet që do të mbledhësh, ta dish që më e sakta është ajo e shenjës së horoskopit, sepse në bazë të datës së lindjes mund të kesh një udhëzim të plotë për të zbuluar sekretet më të fshehta. Të mbash mend se nëse nuk do të qëllosh 100%, të paktën do të jesh shumë afër.

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nuk është një sekret që Dashi është një nga shenjat më kokëforta dhe të kontrolluara të zodiakut, por kjo cilësi nuk do të thotë se sjanë miq të mirë. Duhet vetëm të sigurohesh që personi tjetër nuk beson se po e tradhton sepse nuk e di akoma kuptimin modern të fjalës tradhti. Do të bëjë ç’të jetë e mundur për të shkatërruar tradhtarët në mënyrën sa më të shpejtë dhe të pamëshirshme. Mos u gënje nga pamja e njeriut të mirë sepse brenda saj është mbretëresha e manipulimit. Njihe që të sigurohesh.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mbahet si një shenjë pesimiste, por kur i i bëhen padrejtësi të mëdha, fillon e bëhet e fiksuar dhe i shtohet imagjinata. Aktet e hakmarrjes janë epikë, duhet medoemos që të përfundojnë me çdo gjë të ndarë në pjesë të barabarta. Natyrisht frikat dhe urrejtjet e saj nuk do të jenë përgjithmonë, por kjo nuk do të thotë se nuk do ti përdori për të shkatërruar sa më shpejt armiqtë ose ata që e kanë tallur. Kjo sepse është një person që ka shumë dyshime dhe përfundon duke e parë tradhtinë si akt pozitiv që e ka rritur mendërisht. Një gaforre është gjithmonë e drejtë dhe kërkon të përforcojë miqtë e vërtetë më shumë se ç’do person tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Aspekti më pozitiv i Luanit përsa i përket anës së errët ka të bëjë me faktin që është një person që i pëlqen intriga. Nga ana tjetër, nuk e ka për problem të zihet hapur me këdo që i vihet kundër. Personaliteti i jep një karakter shumë egocentrik, duke arritur të besojë se ka me të vërtet të drejtë. Kjo e nxit atë të bëhet një kundërshtar i frikshëm në çfarëdo përballje apo dialogu. Nuk mbahet si një grua me aftësi për kapitullim, dhe përveç të qenurit ekstremisht e sigurt tek vetvetja, është kokfortë prej natyrës. Problemi është tek fakti që gjithë këtyre i shtohet edhe fantazia e tepruar dhe kështu do të përfundojë duke i bërë të tjerët të besojnë që ka të drejtë, duke justifikuar veprimet e veta dhe duke përforcuar mënyrën e të sjellurit. Një egoizëm që ushqehet është diçka shumë e rrezikshme për tu marrë në konsideratë, kështu që mos e nënvlerësoni një luaneshë ose prisni pasojat.

Virgjëresha (23 Gusht – 21 Shtator)

Edhe pse është një person shumë i turpshëm dhe i sjellshëm, kur i shkel në kallo, nxjerr anën e një fëmije të paedukuar. Del ajo ana e keqe, kritike dhe tmerrësisht e pamëshirshme, gati për të gjuajtur këdo që i kundërpërgjigjet objektivave të veta. Është pikërisht ky aspekt delikat që bën gjuajtje të dyfishtë, kështu që të duhet të mësohesh se asnjë armik nuk duhet nënvlerësuar.

Akrepi (23 Tetor – 22 Nëntor)

E vetmja herë që një insekt i tillë është zgjedhur kaq mirë për të përfaqësuar një shenjë të horoskopit. Akrepat mund të jenë miq besnikë dhe dashnorët më pasionantë, dhe në të njëjtën kohë, armiku më agresiv, dhe dhunues që mund të kesh takuar. Për më tepër, janë ekstremisht xhelozë dhe të rezervuar dhe mund të kesh të bësh me një bombë me sahat. Më mirë se të gjithë ata dinë të tallen në dashuri kështu që nuk do të jetë e vështirë të të mashtrojnë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sërish gjejmë një dyzim të një gruaje që duket njeri i mirë, me dhembshuri që bën çdo gjë për të ndihmuar të tjerët, por që mund të bëhet një burim pesimizmi në jetën tënde. Përderisa ka tendencë të kujdeset më shumë për të tjerët, ekzistenca e saj është komplet një falimentim dhe kjo gjë do të ndikojë dhe tek lidhja juaj. Urrejtja do të përfundojë të të bëjë të ndihesh personi më i keq në botë. Dhe kjo sepse nuk është në gjendje të udhëheqë veten e vet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!